Naga MarketsPrzewodniczący amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Christopher Giancarlo zaznaczył zainteresowanie swojej agencji technologią blockchain. Przewodniczący podkreślił potrzebę wprowadzenia odpowiednich procedur, które umożliwiałyby CFTC zbadanie innowacyjnej technologii blockchain dla potencjalnych klientów w przyszłości.


Podczas Kongresu w środę prezes CFTC został poproszony o wyjaśnienie czym jest LabCFTC powołany przez agencję w poprzednim roku: “LabCFTC to nasza główna furtka w nowy sektor fintech, jest to dla nas ważne abyśmy mogli zrozumieć innowacje, które tak szybko się zmieniają”. – powiedział

Giancarlo wyjaśnił, że istnieje potrzeba legalnego i szybkiego procesu wymiany informacji między agencją a innowatorami, szczególnie w obszarze blockchain. Przewodniczący mówił o potrzebie ustanowienia przez CFTC nowych procedur prawnych:

„Zostaliśmy w tyle, ledwie dwa dni temu Bank Anglii ogłosił system płatności, który będzie zgodny z blockchain. Przez ostatnie cztery lata oni uczestniczyli w beta testach (…) czuję więc że jesteśmy cztery lata do tyłu, musimy to przetestować (…) musimy sprawdzić w jaki sposób możemy stać się lepsi w pracy jako regulator.”

W lutym tego roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) i CFTC odbyły debatę w sprawie kryptowalut, na której Christopher Giancarlo przedstawił swoje pozytywne nastawienie do technologii blockchain. Instytucje finansowe, organizacje charytatywne oraz sektory jak rolnictwo i logistyka mogą z niej korzystać na wiele sposobów – stwierdził wówczas.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPoloniex – opis giełdy
Następny artykułPolityka banków centralnych, #Trumpolityka i włoski rząd
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here