Naga MarketsAmerykańska komisja CFTC informuje, że przedsiębiorstwa Kooima & Kaemingk Commodities, Inc. (K&K), Lauren Kaemingk (Kaemingk) i Bradley Kooima (Kooima) wywodzące się ze stanu Iowa prowadziły nieautoryzowany trading na rzecz swoich klientów, którzy stracili łącznie prawie $12 milionów. Instytucja nakłada na oskarżonych obowiązek wypłaty poszkodowanym inwestorom – głównie rolnikom i przedsiębiorstwom rolnym – zadośćuczynienia pokrywającego w pełni poniesione straty.

Dodatkowo wspomniane przedsiębiorstwa zapłacą $1,25 mln kary pieniężnej  James McDonald, dyrektor CFTC ds. egzekwowania prawa, stwierdził: “Wielu rolników jest uzależnionych od rynków kontraktów terminowych, co pomaga chronić ich działalność przed niepewnością finansową.  Rolnicy ci powinni mieć pewność, że ich broker wprowadzający będzie się z nimi uczciwie obchodził.  Od brokerów oczekuje się również uczciwej i pełnej reakcji na CME i innych giełdach, gdy prowadzone jest dochodzenie w sprawie niewłaściwego postępowania.  Kiedy brokerzy wyłudzają pieniądze od swoich klientów, a następnie starają się to ukryć – jak w tym przypadku – Komisja będzie ich energicznie ścigać”. 

Jak zauważono w zarządzeniu, K&K oszukańczo zabiegała o klientów i od około stycznia 2012 r. otworzyła rachunki inwestycyjne dla niektórych z nich.  Ponadto w zarządzeniu stwierdza się, że w okresie od stycznia 2012 r. do lutego 2016 r. K&K, za pośrednictwem dwóch powiązanych z nią podmiotów, byłego pracownika i Kaemingk, dopuściła się oszustw poprzez nieuprawniony handel, co spowodowało straty netto w wysokości około $11,9 mln.

Ponadto CFTC zauważa, że w momencie wszczęcia przez CME dochodzenia w sprawie naruszenia limitu pozycji na rynku towarowym, K&K za pośrednictwem Kaemingk, ukrywała zakres nieuprawnionego obrotu.  Kaemingk zachęcał klientów do nieujawniania CME informacji podczas dochodzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here