Naga MarketsDwie amerykańskie instytucje zajmujące się regulacją rynków finansowych – CFTC oraz NFA – poinformowały o nałożeniu łącznie $750 tysięcy grzywny na przedsiębiorstwo R.J. O’Brien & Associates LLC (RJO) w związku z brakiem starannego nadzoru nad obsługą rachunków inwestycyjnych należących do klientów przez swoich pracowników.


Zdecydowana większość kary z ramienia CFTC

CFTC nałożył na RJO karę finansową w wysokości $600 tysięcy, kolejne $150 tysięcy „dołożyło” NFA. W oświadczeniu tej pierwszej czytamy, że w okresie od stycznia 2013 roku do stycznia 2014 roku, RJO nie przeprowadziło starannego nadzoru nad pracownikami w celu zapewnienia, że prawidłowo realizują oni zlecenia pakietowe należące do klientów oraz że odpowiednio monitorują ich alokacje już po realizacji. Niedociągnięcia spowodowały, że co najmniej jeden z klientów wykorzystywał nieuczciwy system alokacji tradingowej po realizacji zlecenia dla maksymalizacji swoich zysków.

Kara byłaby niższa, jednak RJO otrzymał już wcześniej ostrzeżenie od CFTC w dokładnie tej samej sprawie. Zdaniem śledczych nie wdrożył jednak odpowiedniego systemu przeciwdziałania oraz kontroli, który pozwoliłby uniknąć podobnych procederów w przyszłości.

James McDonald, dyrektor Wydziału Egzekwowania Przepisów CFTC, oświadczył:  “Licencjonowane podmioty stanowią pierwszą linię obrony przed bezprawną działalnością na naszych rynkach.  Komisja oczekuje, że posiadający licencję wypełnią swoje obowiązki w zakresie monitorowania transakcji takich jak te, o których tutaj mowa, pod kątem podejrzanej działalności.  Dzięki temu przestępcy będą identyfikowani i szybko pociągani do odpowiedzialności”.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Ugoda z NFA

W przypadku oskarżeń postawionych przez NFA, kara grzywny jest efektem porozumienia pomiędzy jedną z komisji regulatora a RJO: „Komisja stwierdziła, że RJO nie posiada odpowiednich środków nadzorczych w celu monitorowania i wykrywania nadzwyczajnych działań związanych z alokacją zleceń”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here