Naga MarketsCFTC, USA, Comparic11 lipca amerykańska komisja nadzoru CFTC wydała dwa oświadczenia odnośnie nałożeniu kar finansowych o łącznej wartości prawie $4 milionów dolarów na amerykańskie przedsiębiorstwa, które w nielegalny sposób pozyskały środki od niczego nieświadomych inwestorów.


$1,5 miliona dla GDLogix za oszustwa na rynku Forex

Zgodnie z ustaleniami CFTC, przedsiębiorstwo GDLogix reprezentowane przez zamieszkującego Nowy Jork, Daniela Winstona LaMarco, w okresie od stycznia 2011 do marca 2016 uzyskało środki o wartości $1,5 miliona od co najmniej 13 inwestorów indywidualnych, które dzięki inwestycjom na lewarowanym rynku instrumentów pochodnych – w tym walut – miały zostać pomnożone.

LaMarco prezentował inwestorom sfałszowane statystyki oraz wyniki swoich rzekomych sukcesów tradingowych, dając gwarancję bezpieczeństwa środków. Wszystkie prezentowane materiały okazały się jednak nieprawdziwe. Zdecydowana większość poszkodowanych należała do grona znajomych nieuczciwego tradera.

Każdego miesiąca uczestnicy piramidy finansowej otrzymywali fałszywe raporty podsumowujące okresowe wyniki. Środki tak naprawdę nie trafiały jednak na realny rynek, będąc wykorzystywane na pokrycie osobistych wydatków poszkodowanych i regularną wypłatę „zysków” części inwestorów.

W przypadku oskarżonego nie jest to pierwsze wykroczenie finansowe. Już w lutym 2017 roku został skazany na 42 miesiące pozbawienia wolności oraz otrzymał nakaz wypłaty $872 tysięcy w ramach zadośćuczynienia.

„Powyższa sprawa jest kolejnym przykładem nieuczciwego modelu inwestycyjnego bazującego na bliskich relacjach z okradzionymi. LaMarco kontaktował się z tymi, których doskonale znał wykorzystując wcześniej zdobyte zaufanie” – komentował James McDonald z CFTC.

$2,4 miliona dla Assurance Capital Management

Kolejną karę w wysokości ponad $2,4 miliona zapłacić muszą Anthony Klatch oraz Lindsey Heim, reprezentujący przedsiębiorstwo Assurance Capital Management (ACM). Na karę składa się $459 613 zadośćuczynienia $1 509 552 w karach cywilnych oraz kolejno $96 873 i $335 456 za naruszenia w związku z osobnymi nielegalnymi działaniami na rynku inwestycyjnym. Co więcej, dwójka oskarżonych, otrzymała dożywotni zakaz świadczenia usług tradingowych oraz rejestracji działalności finansowej.

W przypadku A. Klatcha, nie jest to pierwsze wykroczenie, na którym został złapany. Już wcześniej w przypadku podobnej piramidy finansowej sąd skazał go na 60 miesięcy pozbawienia wolności. Jak udało się ustalić CFTC, tuż po opuszczeniu więzienia, w okresie od kwietnia 2014 do grudnia 2015, utworzył spółkę ACM, podając się za Larry’ego J. Heima (fałszywe dane) chcąc ukryć swoje wcześniejsze przewinienia. Inwestorom prezentowano fałszywe raporty zysków generowanych przez strategie inwestycyjne.

Dodatkowo, chcąc zaprezentować skuteczność swojego systemu Klatch korzystając z prywatnego rachunku swojego klienta ze $100 tysięcy wygenerował ponad $367 tysięcy straty w przeciągu zaledwie trzech dni.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here