TMS


CFTC, USA, ComparicKomisarz amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Rostin Behnam wygłosił niedawno przemówienie, w którym przewidywał, że “wirtualne waluty […] staną się częścią praktyk gospodarczych każdego kraju”. Uważa on, że kryptowaluty będą miały transformacyjny wpływ na świadczenie usług finansowych na rzecz ludności nieposiadającej rachunku bankowego oraz że poprzez zwiększenie przejrzystości finansowej wyeliminują korupcję.


“Kryptokuruty będą się rozprzestrzeniać na każdą gospodarkę i każdą część planety” 

Podczas przemówienia na niedawnym szczycie BFI na United Nations Plaza w Nowym Jorku, komisarz CFTC, Rostin Behnam, wyraził przekonanie, że wirtualne waluty zostaną włączone do praktyk gospodarczych wszystkich narodów.

Stwierdził on, że “wirtualne waluty staną się częścią praktyki gospodarczej każdego kraju. Powtórzę: waluty te nie znikną i będą rozprzestrzeniać się na każdą gospodarkę i każdą część naszej planety. Niektóre miejsca, małe gospodarki, mogą stać się zależne od zasobów wirtualnych, aby przetrwać. Ponadto, waluty te znajdą się poza tradycyjnymi pośrednikami pieniężnymi, takimi jak rządy, banki, inwestorzy, ministerstwa lub organizacje międzynarodowe”.

“Jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej. Być może jesteśmy świadkami współczesnego cudu” – dodał.

Jest on także przekonany, że wirtualne waluty osłabią korupcję finansową. Ostrzega jednak również, że “ekonomiczna […] kleptokracja” wywiera nadmierny wpływ na rynki kryptowalutowe, oraz że wirtualne waluty mogą stać się narzędziem dalszej akumulacji kapitału dla elit finansowych:

“Jednym z często dyskutowanych problemów w krajach rozwijających się jest korupcja. Wiem, że jest to odwieczny problem, który podważa pracę Stanów Zjednoczonych i praktycznie wszystkich organizacji międzynarodowych. Może to być największa pojedyncza przeszkoda dla sprawiedliwości społecznej, równości, głodu, pokojowego rozwiązywania konfliktów i wielu innych problemów […]. Obecnie, wraz z pojawieniem się wirtualnych aktywów, rozwiązaniem może być technologia. Jedną z największych broni przeciwko korupcji może być telefon komórkowy. Na świecie istnieje 6,8 miliarda telefonów komórkowych, prawie jeden na każdego mieszkańca naszej planety. Technologia może po prostu ominąć korupcję. Oto nasza szansa na przekazanie pieniędzy bezpośrednio w ręce tych, którzy ich potrzebują, bez przekupstwa, grabieży, prowizji. Wirtualne waluty mogą przekształcić krajobraz gospodarczy i społeczny. Mogłoby to oznaczać masowe i sprawiedliwe przesunięcie bogactwa. Technologia może być transformacyjna, bez przewrotu wojskowego, bez wojny domowej, czy politycznego bądź religijnego wyznania”.

Zdaje on sobie jadnak sprawę z tego, że “elity gospodarcze wiedzą o tym wszystkim. Nie będą bezczynne. To właśnie mam na myśli przez potężne niebezpieczeństwo. Jeśli kleptokracja kontroluje technologię i środki dystrybucji, to po prostu gromadzą one [elity] więcej bogactwa kosztem swoich obywateli (…) Technologia może być bronią przeciwko pracy Organizacji Narodów Zjednoczonych i innych osób próbujących złagodzić ubóstwo lub przemoc. Wirtualne aktywa stają się sposobem głębszej kontroli bogactwa”.

Wirtualne waluty Świadczą usługi finansowe na rzecz ludności niebankowej

Komisarz CFTC przedstawił także możliwości wykorzystania kryptowalut jako środka, za pomocą którego ogromne populacje pozbawione dostępu do podstawowych usług finansowych mogą osiągnąć większą autonomię gospodarczą.

“Tradycyjnie istnieje potrzeba, aby zaufany pośrednik – na przykład bank lub inna instytucja finansowa – pełnił rolę strażnika transakcji i wielu rodzajów działalności gospodarczej. Wirtualne waluty mają zastąpić potrzebę centralnego organu lub pośrednika zdecentralizowanym, opartym na zasadach i otwartym mechanizmie konsensusu” – powiedział Behnam.

“Tak zwany system “niebankowy” mógłby teraz znaleźć się w sieci wirtualnej. A ci, którzy nie mają komputerów (około czterech miliardów ludzi) mogliby uzyskać ważne połączenie za apośrednictwem telefonów komurkowych. Dyskusja objęła również mikropożyczki, mikrotransakcje, większą przejrzystość i większą integrację finansową” – dodał.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here