TMS


CFTC, USA, ComparicAmerykańska komisja nadzoru finansowego (CFTC) na oficjalniej stronie regulatora wydała oświadczenie o ukaraniu drugiego co do wielkości banku w Niemczech – Commerzbank AG, kwotą 12 mln dolarów za naruszenia w zakresie transakcji swapowych oraz za wprowadzające w błąd oświadczenia kierowane do regulatora. 


Wczoraj The Commodity Futures Trading Commission (CFTC) wydała komunikat i jednocześnie wzywa niemiecki bank Commerzbank z siedzibą w we Frankfurcie do opłaty kary nałożonej przez regulatora z tytułu licznych naruszeń Ustawy o giełdach towarowych (CEA) i regulaminu CFTC, w tym m.in: nieodpowiedniego nadzorowania działalności departamentu zajmującego się handlowaniem swapami przez ponad 5 lat oraz składania wprowadzających w błąd oświadczeń do amerykańskiego regulatora w związku z działalnością swapową na amerykańskim rynku.

Commerzbank AG od 31 grudnia 2012 r. jest tymczasowo zarejestrowana w CFTC jako Dealer Swapów, jednak jak twierdzi regulator – bank nie stosował się do zasad obwiązujących na amerykańskim rynku finansowym. W związku z tym zarządzenie CFTC nakłada na Commerzbank obowiązek zapłaty 12 mln USD kary pieniężnej i przestrzegania określonych zobowiązań, których jak dotychczas bank nie przestrzegał. Amerykańska komisja nadzoru finansowego nałożyła również obowiązek na podmiocie dogłębnego monitorowania departamentu handlu swapami w kontekście przestrzegania przepisów CEA i CFTC przez okres następnych dwóch lat oraz wygenerowania w tym okresie rocznych raportów, czy wdrażane procedury są zgodne z obowiązującymi przepisami.

Zobacz również: ING zapłaci 675 mln EUR w ramach ugody z władzami niderlandzkimi

James McDonald, dyrektor ds. egzekwowania przepisów CFTC, powiedział w oświadczeniu komisji: “Sprawa ta podkreśla jedynie znaczenie kompletnego i dokładnego raportowania transakcji swapowych, nadzoru i przejrzystości w kontekście przepisów CFTC. Komisja będzie aktywnie działać na rzecz zapewnienia integralności naszych rynków poprzez zagwarantowanie, że zarejestrowane podmioty wypełniają swoje obowiązki w zakresie sprawozdawczości, zgodności i nadzoru“.


Newsy Comparic wspiera broker ALFA-FOREX z licencją CySEC od 2004 r. SPRAWDŹ niskie spready, konta PAMM i kantor walut

Zgodnie z komunikatem, kierownictwo Commerzbanku nie sprawowało odpowiedniego nadzoru nad działalnością departamentu handlowania swapami od 31 grudnia 2012 r. do obecnego roku. W komunikacie stwierdzono również, że zaniechanie przez Commerzbank odpowiedniego nadzoru nad departamentem miało charakter systemowy i bezpośrednio skutkowało tysiącami naruszeń innych przepisów rozporządzeń KSE i CFTC. W szczególności zarządzenie komisji stwierdza, że Commerzbank nie przyjął żadnego skutecznego procesu ustalania, czy transakcje swapowe z niektórymi kontrahentami swapowymi spoza USA podlegały wymogom ustawy Dodd-Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act, który został podpisany przez amerykańskiego prezydenta Baracka Obamę w ustawie federalnej Stanów Zjednoczonych w dniu 21 lipca 2010 r.

Ponadto w zarządzeniu CFTC stwierdza się, że Commerzbank złożył wprowadzające w błąd oświadczenia i popełnił istotne pominięcia w swoich rocznych raportach przez wyznaczonego dyrektora ds. zgodności (raportach CCO) do CFTC w 2014 i 2015 r. Bank ma wstępnie ustalone dwa lata na uregulowanie nałożonej przez organ kary finansowej.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here