Naga MarketsCFTC, USA, Comparic

Commodity Futures Trading Commission (CFTC) poinformowała w zeszły piątek o złożeniu wniosku do sądu rejonowego w Północnej Karolinie przeciwko Marbury Advisors Inc. oraz dyrektorowi spółki Tracemu Lee Thomasowi w sprawie oszustwa i defraudacji powierzonych w zarządzanie pieniędzy. Jak dowiadujemy się z noty prasowej CFTC chodzi o kwotę ponad 1,2 mln USD.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zarejestrowana na Kajmanach spółka oferowała usługi inwestycyjne, w tym – zarządzanie powierzonymi przez inwestorów środkami. Jak wynika z akt sprawy, dyrektor zarządzający Marbury dopuścił się wielokrotnego oszustwa swoich klientów, wmawiając im, że ich pieniądze inwestowane są w bezpieczne obligacje skarbowe. W rzeczywistości, Lee handlował kontraktami terminowymi notowanymi na CME.

CME to największa giełda towarowa na świecie. Poznaj genezę tego rynku

Handlując kontraktami na S&P500 Emini, Lee był w stanie zdefraudować ponad 1,2 mln dolarów. Już same przeznaczenie powierzonych mu środków na inwestycje o innym profilu ryzyka jest w Stanach poważnym naruszeniem zasad obrotu i grozi wysoką grzywną. Jakby było tego mało, dyrektor Marbury zdobył się na posłużenie się sfabrykowanym wyciągiem z konta bankowego, który miał udowodnić jednemu z klientów, że środki inwestorów faktycznie znajdują się w bezpiecznych aktywach. Tym klientem był nie kto inny jak… teść samego Tracego. Thomas prawdopodobnie nie uniknie również wysokiej grzywny, jednak ile dokładnie będzie musiał zapłacić za złamane przepisy dowiemy się dopiero podczas ogłoszenia wyroku.

CFTC będzie dążyć przed sądem do zmuszenia Tracego aby ten oddał pieniądze prawowitym właścicielom. Regulator zapewnił również o dążeniach do anulowania wszystkich transakcji, które przeprowadzono z kont Marbury na rynku derywatów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGBP/PLN – możliwy koniec przeceny
Następny artykułAnaliza Ichimoku EURUSD, GBPUSD, AUDUSD 29 marca 2016
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here