Naga Marketswarning alert uwagaAmerykańska Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oraz Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydały ostrzeżenie dla inwestorów mające uchronić ich przed nieuczciwymi podmiotami oferującymi handel i doradztwo inwestycyjne.


CFTC i SEC wspólnie przeciwko oszustom

Ostrzeżenie to skierowane jest przede wszystkim do inwestorów zainteresowanych rynkiem kryptowalut. CFTC i SEC zwracają uwagę, że na rynku tym coraz częściej dochodzi do różnego rodzaju nadużyć, w wyniku których inwestorzy narażeni są na ryzyko utraty swoich środków.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Pracownicy SEC i CFTC zaobserwowali ostatnio oszustwa inwestycyjne, w których oszuści zachwalają aktywa cyfrowe lub firmy doradcze i handlowe. W niektórych przypadkach oszuści twierdzą, że inwestują środki klientów w zastrzeżone systemy kryptograficzne lub w farmy „górnicze”. Oszuści obiecują wysokie gwarantowane stopy zwrotu (na przykład 20-50%) przy niewielkim ryzyku lub bez ryzyka. – czytamy w ostrzeżeniu.

Instytucje wskazują także, że bardzo często w tego typu przypadkach oszuści zrywają kontakt z inwestorami tuż po dokonaniu inwestycji tj. przekazaniu środków (najczęściej w aktywach cyfrowych takich jak np. Bitcoin). Przelewają oni wówczas swój łup na granice i środki te są później niemal niemożliwe do odzyskania.

6 znaków ostrzegawczych

CFTC i SEC apelują do inwestorów o rozwagę i wskazują sześć znaków ostrzegawczych, których pojawienie się w ofercie inwestycyjnej powinno zwrócić naszą uwagę i wzbudzić czujność:

  1. „Gwarantowane” wysokie stopy zwrotu z inwestycji – Wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem, a inwestorzy powinni kwestionować tzw. „Gwarantowany” zwrot. Uważaj na każdego, kto obiecuje, że otrzymasz wysoką stopę zwrotu z inwestycji, zwłaszcza przy niewielkim ryzyku lub bez ryzyka.
  2. Skomplikowany żargon i trudny do zrozumienia język.
  3. Nielicencjonowani sprzedawcy.
  4. Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe – Jeśli inwestycja brzmi zbyt dobrze, aby była prawdziwa, prawdopodobnie tak jest. Pamiętaj, że inwestycje zapewniające wyższe stopy zwrotu zazwyczaj wiążą się z większym ryzykiem.
  5. Niechciane oferty – Zachowaj szczególną ostrożność, jeśli otrzymasz niechcianą komunikację – co oznacza, że ​​nie poprosiłeś o nią i nie znasz nadawcy – o możliwości inwestycyjnej. Oszuści mogą używać fałszywych nazwisk i wprowadzających w błąd zdjęć.
  6. Nacisk na zakup TERAZ – Oszuści mogą próbować stworzyć fałszywe poczucie pilności, aby wziąć udział w inwestycji. Poświęć trochę czasu na badanie możliwości inwestycyjnych przed przekazaniem pieniędzy.

CFTC i SEC zwracana także uwagę, aby przed dokonaniem jakiejkolwiek inwestycji, uważnie przeczytać wszystkie otrzymane materiały i sprawdzić prawdziwość każdego oświadczenia o inwestycji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs dolara osiąga 111,663 JPY. Czas na spadki dolara?
Następny artykułBrexit: kurs funta spadł, PKB zwolniło, a inflacja UK wystrzeliła
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here