Naga MarketsAmerykańska komisja nadzoru finansowego CFTC (Commodity Futures Trading Commission) uruchomiła w dniu dzisiejszym specjalną stronę internetową poświęconą tematowi kryptowalut. Strona ta ma na celu edukowanie i informowanie społeczeństwa o instrumentach jakimi są waluty cyfrowe oraz o możliwym ryzyku związanym z inwestowaniem bądź spekulacją zarówno w wirtualne monety jak również uruchomione niedawno kontrakty futures na Bitcoina.


Nowo uruchomiona strona internetowa zapewnia szybki dostęp do najważniejszych informacji na temat kryptowalut. Znajduje się tam m.in. podcast, w którym pracownicy CFTC omawiają wirtualne waluty oraz arkusz informacyjny wyjaśniający rolę CFTC w nadzorze na tym rynkiem.

Oprócz strony internetowej, CFTC wydało również specjalny, dwustronicowy poradnik, który szczegółowo obrazuje ryzyko związane z zakupem wirtualnych walut.

Jak przeczytać możemy w na stronie CFTC, misją Commodity Futures Trading Commission jest wspieranie otwartych, przejrzystych, konkurencyjnych i solidnych finansowo rynków. Komisja ma na celu ochronę użytkowników rynku i ich funduszy, konsumentów i społeczeństwa przed oszustwami, manipulacjami i nadużyciami związanymi z instrumentami pochodnymi i innymi produktami podlegającymi ustawie o giełdach towarowych (CEA).

Bitcoin i inne wirtualne waluty zostały określone jako towary na podstawie ustawy o giełdach towarowych (CEA). Komisja przede wszystkim reguluje kontrakty terminowe na instrumenty pochodne oparte na towarach podstawowych. Chociaż jej nadzór regulacyjny nad giełdowymi kryptowalutowymi jest ograniczony, CFTC utrzymuje powszechny nadzór nad oszustwami i manipulacjami za pomocą kryptowalut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNastroje biznesowe w Niemczech poniżej oczekiwań
Następny artykułUOKiK ostrzega przed niepewnymi inwestycjami – na liście DasCoin i Futuro Coin
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here