Naga MarketsPrezes Commodity Futures Trading Commission (CFTC), Christopher Giancarlo, którego ze względu na jego gotowość do angażowania się w powstający przemysł z otwartym umysłem wielu entuzjastów uważa za kryptowalutowego ojca powiedział, że choć Bitcoin ma elementy wielu różnych klas aktywów, to ma również kilka podobieństw do złota.


Podczas wywiadu z CNBC przyznał on również, że bitcoin nie jest idealny jako środek wymiany, ale ma cechy, które sprawiają, że jest on czymś na wzór wirtualnego złota.

“Z pewnością istnieją pewne aspekty, które sprawiają, że [Bitcoina] można nazwać wirtualnym zasobem, takim jak złoto, tylko wirtualnym, cyfrowym” – powiedział. “Jest to wartość, którą wielu uważa za godną posiadania przez długi czas i która ma pewne aspekty, które mogą nie być idealne jako medium wymiany, które mogą być bardziej odpowiednie jako strategia kupna i utrzymania” – dodał.

Prezes CFTC: Bitcoin i Blockchain to jedność

Regulator rynków, który wypowiadał się  dorocznej Konferencji Milken Conference w Los Angeles, dodał, że trudno jest starannie dopasować bitcoin i wiele innych kryptowalut do obecnych klasyfikacji regulacyjnych, z których większość pochodzi z lat trzydziestych XX wieku.

CFTC, USA, Comparic“Bitcoin i wiele innych wirtualnych walut naprawdę posiada elementy wszystkich różnych klas aktywów, niezależnie od tego, czy realizują płatności, czy to długoterminowe aktywa” – powiedział. “Widzimy elementy towarów, które podlegają naszym regulacjom, ale w zależności od tego, który system regulacyjny jest przez nas rozpatrywany, ma to różne aspekty”.

W trakcie konferencji organy regulacyjne i prawodawcy dyskutowali, czy CFTC i Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) powinny mieć więcej uprawnień do nadzorowania rynków kryptowalut, ale Giancarlo podkreślił, że wszelkie takie decyzje muszą być podejmowane na poziomie legislacyjnym – nie regulacyjnym.

Obecnie CFTC nadzoruje obrót kontraktami futures na BTC, które są klasyfikowane jako towary i są obecnie notowane na giełdach amerykańskich CBOE i CME. CFTC bada również oszustwa związane z kryptowalutami i manipulacjami na rynku, chociaż nie ma uprawnień do codziennego nadzorowania platform ich wymiany.

Jak poinformował CCN, pięcioletnia kadencja Giancarlo wygasła w kwietniu, a on powiedział, że nie będzie dążył do ponownego powołania i przejdzie na emeryturę, gdy Prezydent Trump wyznaczy następcę.


Chcesz bezpiecznie przechowywać swoje BTC i ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNOConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajwiększa giełda w Australii wykorzysta blockchain
Następny artykułAustralijski regulator bierze się za nieuczciwe ICO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here