Naga MarketsAmerykańska komisja nadzoru finansowego CFTC poinformowała, że nałożyła łączną karę grzywny powyżej $5,4 miliona na trzech nieuczciwych traderów, którzy mieli wyłudzić od co najmniej kilkudziesięciu klientów środki na inwestycje. Większość z nich jednak sprzeniewierzyli.


„Diamentowy” biznes pod lupą regulatorów

Zgodnie z ustaleniami CFTC, trójka oszustów od czerwca 2012 do maja 2015 namawiała potencjalnych klientów do inwestowania w metale szlachetne, w tym diamenty – zarówno w fizyczny kruszec, jak i w instrumenty pochodne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeffrey Slemmer, Christian Dorrian oraz Adam Roth zostali przyłapani na gorącym uczynku i muszą zapłacić ponad $5,4 miliona łącznej grzywny. Dodatkowo otrzymali dożywotni zakaz inwestowania na amerykańskim rynku oraz świadczenia jakichkolwiek usług z nim związanych.

Oskarżeni podszywając się pod licencjonowanych maklerów rynku futures zachęcili co najmniej 60 osób do inwestowania w metale szlachetne. Oszuści nie podawali jednak wszystkich informacji o istniejącym ryzku, prezentując jednocześnie sfałszowane wyniki swoich straegii handlowych.

W okresie kilku lat trójka nieuczciwych traderów zebrała ponad $2,7 miliona od inwestorów – zdecydowana cześć tej kwoty została jednak sprzeniewierzona i nigdy nie trafiła na rachunki handlowe.

Spora aktywność CFTC w ostatnich miesiącach

Amerykański rynek charakteryzuje się bardzo rygorystycznymi regulacjami, w efekcie czego funkcjonuje na nim zaledwie kilku brokerów detalicznych FX/CFD. Pozyskanie licencji maklera i instytucji rynku futures, również jest niezwykle skomplikowane, w związku z tym co chwilę pojawią się nieregulowane podmioty próbujące swojego szczęścia. Prędzej czy później jednak większość z nich wykrywana jest jednak przez CFTC i kończy z rachunkiem na kilka milionów dolarów grzywny.

Przykładowo, 11 lipca amerykańska komisja nadzoru CFTC wydała dwa oświadczenia odnośnie nałożeniu kar finansowych o łącznej wartości prawie $4 milionów dolarów na amerykańskie przedsiębiorstwa, które w nielegalny sposób pozyskały środki od niczego nieświadomych inwestorów.

Zgodnie z ustaleniami CFTC, przedsiębiorstwo GDLogix reprezentowane przez zamieszkującego Nowy Jork, Daniela Winstona LaMarco, w okresie od stycznia 2011 do marca 2016 uzyskało środki o wartości $1,5 miliona od co najmniej 13 inwestorów indywidualnych, które dzięki inwestycjom na lewarowanym rynku instrumentów pochodnych – w tym walut – miały zostać pomnożone. Tak się jednak nie stało.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here