Naga MarketsBalaji Srinivasan na konferencjiBalaji Srinivasan, znany inwestor i CFO Coinbase, powiedział, że kryptowaluty wchodzą w główny nurt technologii.


Ponoć jego synowie kopią kryptowaluty. Ponadto sam zauważa inne zmiany na rynku. „Facebook tworzy własny blockchain (…), Microsoft, Amazon, Google Cloud – wszystkie te firmy kierują swoje wysiłki w [kierunku] blockchain; kryptowaluty wchodzą w główny nurt technologii.”

Rozwój mimo spadków

Mimo korekty na rynku kryptowalut, których łączna wycena spadła z 800 mld USD do 210 mld USD, rynek walut cyfrowych i sektor blockchaina wykazują znaczny postęp w zakresie instytucjonalizacji pojawiającej się nowej klasy aktywów, poprawy struktur i wzmocnienia podstawowych technologii. Zwiększa się też świadomość w kwestii sieci bloków. Kolejne badania wykazują, że także coraz więcej (zwłaszcza młodych) inwestorów chce wejść na to pole inwestycyjne.

Niedawno nawet współzałożyciel Google, Sergey Brin, i CEO giganta, Sundar Pichai, publicznie powiedzieli, że ich synowie kopią ETH.

Dziecinnie proste

Pichai zauważył przy tym, że jego 11-letni syn zrozumiał koncepcję Ethereum i walut cyfrowych lepiej niż naturę walut fiducjarnych. Można uznać to za dobry prognostyk dla nowej technologii na przyszłość, ale też pewien znak czasu (albo informację, jak zawisła jest emisja “zwykłych” pieniędzy). Pichai tak wspomina rozmowę z potomkiem:

“W zeszłym tygodniu byłem na kolacji z moim synem, ja mówiłem coś o bitcoinie, a mój syn wyjaśnił mi, że ethereum jest nieco inne. Ma 11 lat i powiedział mi, że kopie [eth]. Musiałem mu wyjaśnić, jak naprawdę działają papierowe pieniądze. Zdałem sobie sprawę, że lepiej zrozumiał [idee] ethereum, niż [to, jak] działa pieniądz papierowy. Musiałem z nim porozmawiać o systemie bankowym, o jego znaczeniu. To była dobra rozmowa.”

W zeszłym miesiącu Octoverse poinformowało, że Ethereum stało się piątym najszybciej rozwijającym się projektem open-source na świecie wraz z Microsoft Azure i Spyder.

Sam wzrost kryptowalut, jako uznanej klasy aktywów, i technologii blockchain, jako jednego z głównych filarów czwartej rewolucji przemysłowej, skłoniło instytucje i osoby prywatne do ponownego przemyślenia sposobu działania globalnego systemu monetarnego i metody przetwarzania informacji w systemie peer-to-peer.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here