Naga MarketsJeden z największych dostawców ETF w Stanach Zjednoczonych, spółka WisdomTree Investments z siedzibą w Nowym Jorku twierdzi, że w związku z szacunkami co do amerykańskiej gospodarki czas na dolara amerykańskiego przemija. To już kolejna instytucja sugerująca, iż amerykańska waluta będzie niebawem borykać się z problemami. Alternatywa inwestycyjna? Popularny loonie – czyli dolar kanadyjski! Tak twierdzi CFA firmy zajmującej ważną pozycję na amerykańskim rynku finansowym, Jeff Weniger. 


Podczas poniedziałkowej sesji handlowej na rynek wpłynęła kolejna analiza znaczącego gracza na amerykańskim rynku finansowym – tym razem jednego z najważniejszych dostarczycieli ETF’ów – firmy WisdomTree Investments, która wskazuje, że czas na amerykańskiego dolara dobiega końca. Nie oznacza to, że wszelkie aktywa tej waluty są skazane na niepowodzenie, jednak biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą najważniejszej gospodarki światowej – czas spowolnienia nachodzi.

To już kolejna firma mająca spore doświadczenie w obrocie na światowych rynkach, która wydaje taką opinię. Tym razem jednak – w przypadku samego CFA (Chartered Financial Analyst) firmy, Jeffa Wenigera, który wskazuje w swojej wypowiedzi, iż perspektywa spowolnienia amerykańskiej gospodarki oraz w tym – pojawiających się pierwszych oznak słabości amerykańskiego rynku mieszkaniowego oznaczają, że rajd dolara kanadyjskiego prawdopodobnie “dostanie nóg”.

Zobacz również: Rośnie prawdopodobieństwo, że Fed obniży stopy proc. aż o 50 pb.

Innymi słowy CFA firmy twierdzi, że dolar kanadyjski będący już w tym roku najbardziej wydajną główną walutą może okazać się lepszą inwestycją niż dolar amerykański, który z powodu słabnącej gospodarki amerykańskiej prawdopodobnie będzie borykać się ze sporą niestabilnością kursu. Jeff Weniger podkreśla, że jego zespół widzi spory potencjał w dolarze kanadyjskim, który zyska na przyszłych turbulencjach związanych z amerykańską walutą.

WYKRES USDCAD D1 23.07.2019
USDCAD D1 23.07.2019

Jak widać po wykresie pary USD/CAD, która według firmy WisdomTree Investments powinna spadać – uwzględniając osłabienie dolara oraz przejście sentymentu pozytywnego na rzecz dolara kanadyjskiego (popularnego loonie) – para zaczyna wykonywać głębszą korektę ostatnich podejść. To oznacza, że jest spory potencjał na faktycznie odwrót trendu jeśli założenia zespołu Wenigera mają rację. Wówczas, osłabienie się pary powinno sięgnąć nawet poziomów 1,28000 CAD w tym przypadku będące bardzo istotnym poziomem wsparcia cenowego. To bardzo optymistyczna jednak prognoza zakładając obawy FCA firmy.

Może Cię zainteresować: Powell i minutki FOMC pogrążyły kurs dolara. USD nie będzie walutą rezerw w przyszłości?

Według niego ścieżka deficytu budżetowego USA tylko podkreśla jego zdanie na temat pogarszającego się sentymentu dla dolara amerykańskiego. Patrząc na obietnice wyborcze kandydatów w miarę zbliżania się wyborów prezydenckich w USA w 2020 r. widzi on naprawdę znikome szanse na dalsze powstrzymywanie pogarszającej się sytuacji fiskalnej kraju. To wszystko w uzupełnieniu postanowień FED’u może oznaczać tylko jedno – odpływ kapitału z rynku dolara amerykańskiego na rzecz aktyw związanych z m.in dolarem kanadyjskim będącym dobrym typem według WisdomTree Investments.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here