Naga Markets

Na Twitterze doszło do interesującej wymiany zdań między Rafałem Zaorskim a Cezarym Grafem, dwoma znanymi polskimi influencerami finansowymi, czyli finfluencerami. Dyskusja dotyczyła przyszłości rynków, a zwłaszcza prognozy wzrostu na rynkach finansowych, w tym kryptowalut. W charakterystycznym dla siebie stylu Zaorski pozwolił sobie na uszczypliwość wobec Grafa, nazywając go „grafomanem ekonomicznym”.

Cezary Graf(omanem ekonomicznym)? Rafał Zaorski znowu atakuje na Twitterze
Cezary Graf(omanem ekonomicznym)? Rafał Zaorski znowu atakuje na Twitterze
  • Rafał Zaorski to popularny polski trader i influencer finansowy, którego w mediach społecznościowych obserwują setki tysięcy osób.
  • Cezary Graf sam siebie nazywa natomiast doradcą majątkowym, którego wypowiedzi uważane są za często kontrowersyjne.
  • Obaj Panowie w mediach społecznościowych często nie żałują sobie inwektyw. Tym razem zaczepka wyszła ze strony Zaorskiego.

Rafał Zaorski atakuje finfluencera: „Graf to chyba do grafomaństwa ekonomicznego”

Cezary Graf, znany jako analityk i komentator rynków finansowych, wyraził swoją opinię na Twitterze, twierdząc, że “wszystko będzie rosło”. Jego argumentacja opierała się na tym, że Rezerwa Federalna (Fed), Europejski Bank Centralny (EBC) i inne banki centralne nie są już w stanie podnosić stóp procentowych, a jednocześnie nie udało im się jeszcze zwalczyć inflacji.Graf porównał sytuację na rynkach do trybu “argentyńskiego Mervala” – co było odniesieniem do indeksu giełdowego Buenos Aires Merval, który notuje dynamiczny wzrost niemal nieprzerwanie od dekady zyskując w tym czasie niemal 2000%.

Graf, który jest znanym krytykiem kryptowalut, stwierdził, że nawet cyfrowe aktywa znajdą miejsce na aprecjację.

Rafał Zaorski, również znany ekspert od rynków finansowych określany mianem „największego polskiego spekulanta”, nie zgodził się z opinią Grafa. W odpowiedzi na jego tweeta twierdził, że Graf posługuje się pojęciami, których sam nie rozumie: „Merval bez zrozumienia, tak jak nie rozumiesz denominacji z 95”.

– Potem ludzie się łapią na to pieprzenie i wieloznaczne głupie hasła “wszystko będzie rosło” – “Graf” to chyba od grafomaństwa ekonomicznego :) – komentował w charakterystyczny dla siebie, bezpardonowy sposób Zaorski.

Niekończące się wojny polskich finfluencerów

Z całą pewnością nie jest to pierwsze słowne starcie dwóch Panów w mediach społecznościowych. O ile Zaorski jest znany ze swojego ciętego języka – nazywając Grafa między innymi „farmhzeuszem” – to Graf również nie szczędzi koledze po finfluencerskim fachu interesujących epitetów. W przeszłości Zaorski był nazywany między innymi „żigolo” albo „robotnikiem demona hazardu

W trakcie ubiegłorocznych wakacji Rafał Zaorski „sprzeczał” się natomiast z Cezarym Głuchem, który w sieci znany jest powszechniej jako Trader21. Zaorski nazywa go „farmazoniarzem”, sam Głuch zarzuca mu natomiast promowanie projektów typu „pump and dump”.

Ostatni wpis Zaorskiego na Twitterze dotyczące stricte tradingu pojawił się w ostatnim tygodniu, kiedy odnosił się do swojej motywacji do otwierania nowych pozycji w obliczu obecnej kondycji fizycznej i psychicznej.

W lutym informowaliśmy natomiast, że postawił 75 mln zł na spadek niemieckiego indeksu DAX.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułRuch na USD/JPY w ślad za rentownościami?
Następny artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w poniedziałek, 27 marca 2023 r.?
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.