Naga Markets
Cezary Graf

W sierpniu inflacja w Polsce wyniosła rekordowe 16,1 proc. Rekordowa okazała się także inflacja bazowa, która wyniosła 9,9 proc. r/r. Polska inflacja łączy w sobie najgorsze cechy tej z USA i Europy – wysoką inflację bazową oraz wysoki wzrost cen żywności i surowców energetycznych. Czy inflacja może wynieść 20% pod koniec roku? Zdaniem Cezarego Grafa to scenariusz najbardziej optymistyczny, gdyż takie są właśnie szacunki RPP, która z reguły zaniża swoje prognozy. Jaki los w takim razie czeka polskiego złotego (PLN)? Na te i inne pytania odpowiadał w trakcie wywiadu na kanale YouTube Przygody Przedsiębiorców.Kurs złotego (PLN) załamie się, jeśli Polska przystąpi do wojny – Cezary Graf

Zdaniem Cezarego Grafa inflacja to jest plan, który będzie realizowany, gdyż nie uważa, aby rządy rzeczywiście z nią walczyły z dwóch powodów:

  • Rządy są w stanie zdewaluować swoje długi;
  • „Drobni”, szczególnie Ci zalewarowani kredytem „wypadną na zakręcie” oddając swoje majątki w ręce dużego kapitału.

Czy w takim razie polski złoty (PLN) może się wkrótce „skończyć”?

Turcja miała być wciągnięta do wojny w 2016 r. z Rosją, ale się nie dała. Znalazło się po drodze dwóch kandydatów – jeden już pracuje (Ukraina), drugi jest przygotowywany (Polska). Jeśli ten drugi wejdzie do tej wojny, ze złotówką może stać się wszystko tzn. ulec bardzo silnej dewaluacji – podkreślił Graf.

Zobacz również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułEuro w cieniu dolara. Kurs EUR/USD zanurkował o 12% od początku roku
Następny artykułDogecoin drugą co do wielkości kryptowalutą PoW
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here