Naga Markets

Niewątpliwie trwająca od roku bessa sprawiła, że kryptowaluty robią się coraz bardziej kuszące. Bitcoin po 16 tys. USD jest apetyczniejszy od BTC po 69 tys. dol., tak samo Ether, który kosztuje „zaledwie” 1200 USD względem 4200 USD, które osiągnął w szczycie ostatniej hossy. Czy jednak należy wskakiwać na główkę? Czy to dobry moment na przeżycie fascynującej przygody pt.: „Wszyscy będziemy bogaci dzięki kryptowalutom?” Czy jednak rośnie ryzyko utraty wszystkich środków ulokowanych w wirtualnych walutach? Na te i inne pytania odpowiada Cezary Graf w swoim najnowszym video na kanale YouTube.

Cezary Graf ostrzega przed krachem na rynku kryptowalut

Jak wskazuje Cezary Graf, nie dalej jak rok temu przez media internetowe i tradycyjne przetoczyła się fala ekspertów pt.: „Kupujemy drogo, sprzedajemy tanio, wszyscy będziemy bogaci”. Jego zdaniem był to wtedy jasny moment, że należy szybko realizować zyski i ujarzmić demona chciwości i wyjść z tego kasyna. Minął rok i kryptowaluty silnie spadły, niektóre nawet o ponad 90%.

Bez wątpienia z majątkowego punktu widzenia obecne ceny wydają się znacznie korzystniejsze, by ulokować swoje oszczędności. Jednak zdaniem eksperta w tym systemie jest kilka min.

Największą miną jest brak dolarów. System jest bogaty w tokeny, kryptowaluty, jednak jest tam niewiele dolarów. Wciąż jest niewyjaśniona sytuacja ze stablecoinami, z giełdami typu Binance, które jasno pokazują, że ich rezerwy to są w połowie ich własne wyczarowane tokeny, w drugiej połowie inne kryto, a dolarów jest niewiele – podkreśla Graf.

Jeśli giełdy wyschną z realnych dolarów, zabawa się skończy. System koniec końców może stać się całkowicie wsobny. Nie będzie możliwości wyjścia do znienawidzonych fiatów, a bez tego cały rynek krypto straci sens – ostrzega doradca majątkowy.

Jednak nie wszyscy wydają się podzielać ten pogląd. Użytkownik @zywiecrypto w dość trafny sposób porównał to samo podejście, jednak odwrócił scenariusz, w którym to waluty fiducjarne doznają załamania płynności i niemożliwe jest ich wypłacenie z banków. Jego zdaniem w takiej sytuacji to właśnie Bitcoin może okazać się świetnym rozwiązaniem.

Kryzys płynności w FTX Trading i wizja ewentualnego przejęcia giełdy przez Binance przyczyniły się do skokowego wręcz spadku notowań zdecydowanej większości projektów kryptowalutyowych. Największym przegranym jest tu oczywiście token FTX (FTT), którego kurs w ciągu zaledwie 3 godzin spadał o 90%, przypominając wszystkim niedawny upadek TerraUSD. Cezary Graf uważa jednak, że nie tylko giełda FTX jest zagrożona. W jego ocenie, wypłacalność Krakena, Coinbase i Binance również może być obecnie “umiarkowana”.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCena ropy Brent w górę: eksplozja w Polsce i przerwanie dostaw rurociągiem “Przyjaźń”
Następny artykułRynki reagują na uderzenie rakiety w Polskę
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here