Naga MarketsCEZ potwierdził prognozę 57-60 mld CZK EBITDA w 2021 rokuCEZ podtrzymał prognozę spadku wyniku EBITDA do 57-60 mld CZK w 2021 r. z 64,8 mld CZK w ub.r. oraz spadek skorygowanego zysku netto odpowiednio do 17-20 mld CZK z 22,8 mld CZK w ub.r., podała spółka.

CEZ podtrzymał prognozę spadku wyniku EBITDA

“Bez względu na trwające ryzyko związane z COVID-19, mogę potwierdzić prognozę EBITDA Grupy CEZ w całym roku na 57-60 mld CZK. Nadal realizujemy naszą strategię nakierowaną na rosnący udział źródeł zeroemisyjnych i skoncentrowaną na Republice Czeskiej i Europie Centralnej” – powiedział CEO Daniel Beneš, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Potwierdzamy całoroczną prognozę skorygowanego zysku netto na poziomie 17-20 mld CZK, a nasze przepływy finansowe rozwijają się zgodnie z oczekiwaniami” – dodał członek zarządu i dyrektor finansowy Martin Novák.

EBITDA z aktywów przeznaczonych do zbycia w ub.r. wyniosła 7,6 mld CZK, podano w prezentacji.

Zysk EBITDA Grupy CEZ wyniósł 19,9 mld CZK w I kwartale 2021 r. wobec 25,9 mld CZK rok wcześniej.

CEZ spodziewa się wiążących ofert na polskie aktywa w II kwartale 2021 r.

CEZ spodziewa się wiążących ofert na polskie aktywa w II kwartale 2021 roku, podała spółka.

“Pierwotny termin złożenia wiążących ofert na polskie aktywa, który upływał 15 kwietnia 2021 roku, został przedłużony na wniosek inwestorów ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną. Zakładamy, że wiążące oferty zostaną złożone w II kwartale 2021 roku” – podał CEZ w prezentacji wyników za I kwartał.

14 inwestorów wykazało zainteresowanie polskimi aktywami i złożyło niewiążące oferty do 11 grudnia 2020 roku, a następnie – po ich zatwierdzeniu – rozpoczął się proces due diligence, podano również.

invest

Wystawione na sprzedaż polskie aktywa CEZ obejmują CEZ Polska, CEZ Chorzow, w tym w 100% zależne spółki CEZ Chorzow II, CEZ Skawina i CEZ Produkty Energetyczne Polska.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here