Naga Marketskurs euroCEZ podwyższył prognozę skorygowanego skonsolidowanego zysku netto na ten rok do 21-23 mld CZK z 19-22 mld CZK oczekiwanych w maju oraz prognozę EBITDA odpowiednio do 62-64 mld CZK z 61-64 mld CZK, podała spółka.

CEZ podwyższa prognozy na bieżąco rok

“Pandemia COVID-19 dotknęła Grupę CEZ w maju w mniejszym stopniu niż zakładaliśmy. Spodziewamy się, że negatywny wpływ na zysk całego roku będzie niższy niż 3 mld CZK. Z drugiej strony, zwiększyliśmy zyski z handlu surowcami i ograniczyliśmy koszty stałe. Dzięki temu nieznacznie podwyższamy prognozę EBITDA na ten rok, do poziomu 62-64 mld CZK” – powiedział CEO CEZ Daniel Beneš, cytowany w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Podwyższamy prognozę skorygowanego zysku netto na cały 2020 rok do 21-23 mld CZK. Wzrost w porównaniu do poprzedniej prognozy (19-22 mld CZK) wynika z dodatkowych zysków z handlu surowcami, niższego negatywnego efektu pandemii, jak również spodziewanych dodatkowych przychodów na poziomie 1,5 mld CZK ze względu na decyzję sądu w procesie dotyczącym pozwoleń do emisji z lat 2011 i 2012” – dodał członek zarządu i szef działu finansów Martin Novák.

Grupa CEZ posiada aktywa w kilkunastu krajach regionu, m.in. w Polsce, Rumunii, Bułgarii i Turcji. Od 2006 r. spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here