TMS


Jak co dzień, podczas przeglądania wykresów w poszukiwaniu nietuzinkowych sytuacji natrafiłem na wykres CEZ. Bez chwili zastanowienia, od razu mogę narysować dwie linie trendu- pasujące idealnie do dołków na wykresie.

CEZ GPW

Idąc tym śladem od razu nasuwa się myśl – „czy to nie jest super okazja do dobrania akcji w dołku?” – na pewno pomyśli tak znaczna grupa amatorów. Nie byłbym sobą jakbym nie przyjrzał się bliżej świeczkom. Zacznijmy od wykresu tygodniowego:

CEZ GPW

Comparic.pl jest idealnym miejscem, gdzie możesz balansować między wykresami używając tej samej wiedzy AT. Bez problemu możesz sprawdzić wszystkie użyte przeze mnie terminy w dziale Edukacja -> Słowniczek

Linia trendu spadkowego to tylko mały szczegół. Większe znaczenie mają świeczki i poziom, wokół którego akcja się potoczyła.

CEZ GPW

  • Luka cenowa,
  • Równy, psychologiczny poziom 100,00 zł,
  • Układ świec – to główne powody do niepokoju.

Świece obrazują Ci jaki poziom jest fajny, a który nie jest mile widziany. Przeanalizujmy świeczki: /1/ i /2/ dają nam insidebar przy poziomie 100 zł, /3/ niejako pokazuje, że nastąpiło fałszywe wybicie w górę zarówno z formacji insidebar jak i wybicie ponad poziom 100 zł. Do tego dochodzi zaznaczona luka i tworzy się bardzo mocny opór, tzw. „sufit”. Świeczka /3/ okazuje się kluczowa dla ruchu wzrostowego. Po niej wystąpiła mocna świeczka spadkowa, która potwierdza znaczne osłabienie trendu.

Wróć teraz do myśli, którą napisałem wcześniej. Czy uważasz, że linie trendu, zaznaczone na pierwszym screenie, są na tyle mocne, że pokonają wymienione przeze mnie przeszkody?

Trend krótkoterminowy zmienił się na spadkowy. Teraz należy szukać okazji do sprzedaży. Każde zaranie przeciwko trendowi może okazać się bolesne dla Twojego portfela.

  1. Właśnie zobaczyłem na drugim monitorze, powiększającą się świeczkę spadkową
    (o godzinie 21:50) na wykresie H4 kontraktów terminowych na indeks SP 500 w USA.

Jutro spodziewajmy się kontynuacji spadków.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here