Naga MarketsPod koniec 2008 roku Grupa ING wprowadziła na globalny rynek finansowy certyfikaty ING Turbo dające dostęp do światowych rynków. Certyfikaty są instrumentami notowanymi na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i charakteryzują się przejrzystym kształtowaniem cen. O inwestowaniu w oparciu o certyfikaty w najnowszym programie Comparic24.tv opowiada Krzysztof Kamińśki, zapraszając jednocześnie do udziału w Turbo Wyzwaniu, w którym uczestnicy walczą o nagrody o łącznej wartości 39 tysięcy złotych.


Certyfikaty ING Turbo – alternatywne podejście do handlu na giełdzie oraz walutach

Certyfikaty ING Turbo dają inwestorom możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, pod względem produktów, a także geografii. Dzięki certyfikatom ING Turbo można przez polską giełdę korzystać ze zmian cen akcji takich firm jak Nokia czy BMW, surowców jak ropa Brent, złoto czy też światowych indeksów – DAX, DowJones czy HangSeng. Dostępne są również certyfikaty na pary walutowe oparte o dolara, euro czy funta szterlinga. Oczywiście w ofercie nie zabrakło również certyfikatów na największe polskie spółki tworzące sektor blue chipów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Certyfikaty Turbo to produkty giełdowe, którymi można handlować na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Jest to produkt strukturyzowany, co oznacza, że sam w sobie nie ma on kompletnie żadnej wartości. Wartość nadaje mu instrument bazowy, do którego jest certyfikat turbo wyceniany. Jest to produkt z dźwignią finansową, który pozwala zarabiać zarówno na wzrostach jak i spadkach określonych instrumentów bazowych. Tymi instrumentami mogą być przede wszystkim akcje, ale również kontrakty terminowe np. na ropę, srebro czy na indeksy. Certyfikaty Turbo można wyemitować na każdy produkt, który jest notowany na regulowanych rynkach na całym świecie – komentował w jednej z wcześniejszych rozmów dla Comparic24.tv Bartosz Sańpruch z ING Nowe Usługi.

Inwestując w certyfikaty ING Turbo nie trzeba pokrywać kosztów pełnej wartości instrumentu bazowego. Wkład inwestora to tylko jej część (tzw. wartość wewnętrzna), która stanowi cenę certyfikatu. Resztę pokrywa emitent, udzielając inwestorowi pożyczki. Ta część to poziom finansowania – im wyższy, tym większa dźwignia finansowa i możliwość zysków lub strat.

Więcej o certyfikatach turbo w osobnym artykule im poświęconym oraz w poniższym materiale:

Turbo Wyzwanie – inwestuj w oparciu o certyfikaty i powalcz o nagrody z puli 39 tys. zł

W poniedziałek wystartowała piąta edycja konkursu ING, podczas którego można zaznajomić się z certyfikatami strukturyzowanymi turbo, wygrywając jednocześnie atrakcyjne nagrody.

Giełda Papierów Wartościowych oraz ING Group zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w piątej już edycji Turbo Wyzwania – konkursu inwestycyjnego, w którym każdy uczestnik może zainwestować wirtualną kwotę 100 000 zł w certyfikaty Turbo oraz wybrane ETF-y i akcje. Wydarzenie jest organizowane pod patronatem Comparic oraz Fundacji Invest Cuffs. O konkursie i wciąż rozszerzanej palecie produktów ING poinformował Bartosz Śańpruch.

Szczegóły dostępne na stronie internetowej wydarzenia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here