Naga MarketsCertyfikaty bitcoina (BTC) najczęściej handlowane na giełdzie warrantów we FrankfurcieInstrument pochodny odzwierciedlający cenę bitcoina w 2020 roku był (ponownie) najpopularniejszym instrumentem na frankfurckiej giełdzie warrantów z obrotem na poziomie 199 milionów EUR. Warrant to specjalny certyfikat dający posiadaczowi pierwszeństwo subskrypcji akcji lub wejścia w posiadanie danego instrumentu po ustalonej cenie.

  • Bitcoin ponownie najpopularniejszym instrumentem na giełdzie warrantów
  • Prawie 4 mln zleceń zrealizowanych przez inwestorów prywatnych (+79%)
  • Wolumen obrotu wzrósł o 71% do 21,1 mld EUR

Bitcoin liderem wśród produktów strukturyzowanych. Wyraźny wzrost ogólnego wolumenu

Łączna liczba zrealizowanych zleceń na produkty strukturyzowane wyniosła w ubiegłym roku 3,9 mln. Liczba zrealizowanych zleceń była znacznie wyższa niż w 2019 r. (+79%), średnia wielkość zlecenia spadła z 5 700 EUR do 5 450 EUR. Udział obrotów uczestników zagranicznych wyniósł 14,4 proc. i był na tym samym poziomie co rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Certyfikaty w minionym roku zapewniały zadowalające zyski. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nowi, młodsi inwestorzy coraz częściej znajdują się na giełdzie, zdając sobie sprawę, że mają możliwość inwestowania w papiery wartościowe, zwłaszcza w czasach ujemnych stóp procentowych – mówi Simone Kahnt-Eckner, członek zarządu Börse Frankfurt Zertifikate AG, operatora giełdy.

– Najczęściej wymienianymi certyfikatami inwestycyjnymi były warranty kryptowalutowe. Dużym popytem cieszyły się również produkty strukturyzowane na surowce takie jak złoto, srebro czy metale przemysłowe – dodawał Kahnt-Eckner.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here