Naga Markets„Sezon na dywidendę” – to blok, w którym łączymy analizę ciekawych spółek, które mają szansę wzrastać, a dodatkowo zamierzają w najbliższym czasie wypłacić dywidendę. Pokazujemy i informujemy, do kiedy należy kupić akcje aby nabyć prawo do niezwykle przyjemnej premii w postaci dywidendy. Sezon wypłaty dywidend za zeszły rok niebawem się zaczyna…


Spółka jest producentem płytek ceramicznych i elementów dekoracyjnych – specjalizuje się w produkcji płytek gresowych barwionych w masie oraz granitu ceramicznego.nowa gala mn

Na wykresie miesięcznym panuje wyraźny trend spadkowy z pokonywanymi kolejnymi strefami wsparć. Aktualnie znajdujemy się przy jednym z nich, które jest historycznym dnem notowań i przy którym może tworzyć się potencjalna formacja podwójnego dna, aczkolwiek jest to bardzo wczesna diagnoza.

nowa gala w1
Na wykresie tygodniowym nie mamy klarownego sygnału odwrócenia trendu. Warto jedynie zauważyć podobną wielkość aktualnych spadków do poprzedniego impulsu spadkowego oraz trwające od kilku tygodni zatrzymanie spadków w strefie wsparcia. Na interwale dziennym można zaobserwować wzrost obrotów w ostatnim czasie co może sugerować powolne zainteresowanie spółką przy tak niskim poziomie cenowym.

Fundamentalnie spółka jest dość nisko wyceniona, a jednocześnie jest w niezłej kondycji tzn. brak jest dużego zadłużenia i następuje poprawa wskaźników np. ROE. Spadają niestety przychody ze sprzedaży co spotyka jednak wiele firm z branży. Jednym z problemów są także problemy na Ukrainie, gdzie spółka wysyła ok. 1/5 swoich produktów.

Kupując akcje dzisiaj „załapiemy się” na dywidendę w wysokości 8 groszy co stanowi ok. 6,5% stopy dywidendy. Data wypłaty to 15 października.

invest

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here