Naga MarketsSzklana kula z BTCCEO Xapo, Wences Casares, uważa, że ​​byłoby „nieodpowiedzialne” dla każdego inwestora, aby nie miał co najmniej jednego procenta swoich środków w bitcoinie. Jego zdaniem kryptowaluta może dać ogromne zyski.

W tekście opublikowanym przez Kana and Katana szef Xapo przedstawił argument na to, że bitcoin powinien stanowić część każdego portfela inwestycyjnego. Twierdzi, że inwestorzy powinni zamienić choćby jeden procent swoich aktywów na kryptowalutę. Według Casaresa 10 milionów dolarów z jednoprocentową alokacją na BTC może przynieść blisko 25 milionów dolarów w okresie od siedmiu do dziesięciu lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
BTC za 1 mln USD

Casares oparł swoją analizę na własnej prognozie, zgodnie z którą 1 BTC może kosztować 1 mln USD w określonych ramach czasowych. Założenia CEO Xapo są o tyle bezpieczne, że jeśli bitcoin zawiedzie, portfel inwestycyjny straci tylko jeden procent, czyli w tym wypadku 100 000 dolarów.

Zdaniem szefa Xapo “bitcoin oferuje wyjątkową możliwość nieistotnej ekspozycji w celu uzyskania istotnego wyniku.” Ten pomysł jest dość mądry i racjonalny. Możesz dużo zyskać (np. w razie bańki, kiedy kryptowaluty rosną o ogromne wartości procentowe), ale też stosunkowo mało stracić.

Rewolucja na miarę Internetu

Szef Xapo twierdzi, że bitcoin pod wieloma względami przypomina wczesny internet. Podkreślił, że od czasu powstania Internetu “świat niewiele widział w [kwestii] rozwoju protokołów i kładł większy nacisk na tworzenie firm.” Bitcoin reprezentuje zaś nowy protokół zmieniający paradygmat, który może mieć jeszcze większe konsekwencje niż Internet.

Mimo tego Casares dodaje również, że pozostałe ponad 2000 altcoinów nie ma szans na sukces. Bitcoin jako protokół jest już na dobrej drodze, aby osiągnąć sukces w sposób, w jaki altcoiny nie mogą.

Już w sierpniu 2018 r. Casares oświadczył, że altcoiny w końcu staną w obliczu „masowego wymarcia”. Inni komentatorzy rynku, tacy jak Matt Hougan z Bitwise i Barry Silbert z grupy Digital Currency, również uważają, że większość altcoinów nie przetrwa kryptograficznej wersji pęknięcia bańki dot-com . Po tym większość z nich spadnie do zera.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here