Naga Markets



Bitcoin coin BTCCEO Twittera Jack Dorsey uruchomił pełny węzeł BTC. Założyciel i dyrektor generalny jednej z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie opublikował zrzut ekranu na którym przedstawia oprogramowanie Bitcoin node Bitcoind działające na jego komputerze. Oznacza to, że miliarder od teraz będzie udzielał pomocy w zatwierdzaniu transakcji na blockchanie Bitcoina.

CEO Twittera wspiera BTC

Dorsey zamieścił zrzut ekranu wraz z napisem “Running #bitcoin”. Zdjęcie pokazuje komputer Dorsey’a w trakcie synchronizacji z Bitcoin blockchain, co wymaga od użytkownika pobrania całej dotychczasowej historii łańcucha.

Te artykuły również Cię zainteresują




Przez wzgląd, że blockchain BTC waży obecnie około 325 GB, proces synchronizacji może zająć nawet tygodnie. Wszystko zależy od szybkości komputera i Internetu, a zrzut ekranu Dorseya pokazuje, że udało mu się do tej pory zsynchronizować tylko 2 proc. Można się jednak domyślać, że screen zrobiony został na samym początku, a jego łącze pozwoli mu na pełną synchronizację w ciągu być może nawet jednego dnia.

Zapytany, czy uruchomił węzeł na dedykowanym Raspberry Pi, Dorsey ujawnił, że skonfigurował go przy użyciu układu M1 dostępnego na nowych MacBookach od Apple.

Według najnowszych danych, liczba aktywnych, pełnych węzłów Bitcoina wahała się w ostatnim czasie pomiędzy 7000 a 11000. 20 stycznia br. odnotowano historyczny rekord. Liczba aktywnych węzłów skoczyła wówczas bowiem do 11,613.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dol | kryptowaluty kursy | mercator medical s.a. akcje | notowania kryptowalut | wartość dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here