Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stolePrezes Twittera, Jack Dorsey, przyznał w wywiadzie, że bitcoin zafascynował go po przeczytaniu whitepaper – czyli opisu idei i technologii głównej kryptowaluty. Dorsey potwierdził także, że nadal twierdzi, że bitcoin i blockchain wprowadzają nową rewolucję technologiczną. 

Dorsey, który jest także dyrektorem generalnym firmy Square, przyznał, że już wcześniej interesował się zaawansowaną informatyką. Dorastając w St. Louis w stanie Missouri zajmował się nawet hakerką. “Mieliśmy tam bardzo aktywną kulturę hakerską” – wspomina.

Punk rock? Nie, wolę CypherPunk!

Przyznał, że był na liście mailingowej kultowego dziś ruchu cypherpunków. To dzięki temu pewnego dnia poznał whitepaper autorstwa Satoshi’ego Nakamoto. Dziś Dorsey wspomina, że “genialnie” opisana przez Nakamoto mechanika działania bitcoina zafascynowała go.

“Przeczytaj to, pomyślałem, [i] to było piękne. Myślę, że było to jedno z najbardziej nowatorskich dzieł ostatnich 20 lat w informatyce”

– wspomina.

Choć zaciekawił go koncept i technologia, sam nie wszedł na rynek kryptowalut aż do stycznia 2017 roku, kiedy to był uczestnikiem wydarzenia App Hack. Właśnie wtedy współpracował z inżynierem Mike’em Brockiem, w celu opracowania mechanizmu płatności za pomocą bitcoina:

“Chciałem dowiedzieć się, czy możemy przechowywać bitcoina, a następnie przejść przez ulicę – i używając naszej karty Apple Pay – być w stanie wydać ten bitcoin, by kupić kawę. W następnym tygodniu rzeczywiście kupiłem za niego kawę, co było naprawdę fajne.” 

Ponoć dopiero wtedy CEO Twittera zrozumiał, jak wieki potencjał ma blockchain i kryptowaluty.

Waluta internetu

Dorsey nadal uważa, że internet będzie miał ostatecznie swoją walutę i prawdopodobnie będzie nią bitcoin. Sam dodaje, że “chce pomóc, by do tego doszło.”

Sam twierdzi też, że powodem, dla którego zdecydował się na integrację bitcoina z Square’s Cash App, jest to, że sam chce stać na czele ruchu kryptowalut. I to zamiast stać bezczynnie, chce być bardzo aktywny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here