Naga MarketsJack Dorsey, założyciel Twittera i CEO Square będący jednym z najbardziej szanowanych przedsiębiorców z Doliny Krzemowej ponownie wyraził swój optymizm co do roli kryptowalut w przyszłości. Podczas odbywającej się w Nowym Jorku konferencji Consensus 2018 przyznał, że wirtualne waluty są przyszłością legalnych środków płatniczych na całym świecie. 


Zdaniem Dorsey’a “Internet zasługuje na rodzimą walutę; będzie miał własną walutę”. Zaznaczył on jednak, że nie ma na ten moment pewności, czy walutą tą będzie Bitcoin, choć nie ukrywa, że ma taką nadzieję.

“Ta technologia jest fundamentalną zmianą w naszym świecie i może przynieść wiele pozytywnych rezultatów. Musimy wykonać pracę, aby kształcić regulatorów i edukować SEC, dlaczego ta technologia jest ważna.” – dodał Dorsey.

Warto również dodać, że Square twórca rozwiązań w zakresie płatności i usług finansowych juz w 2014 roku umożliwił akceptantom przyjmowanie BTC a w lutym br. udostępnił handel BTC niemal wszystkim użytkownikom swojej aplikacji Cash App, która pozwala użytkownikom przesyłać pieniądze do przyjaciół i rodziny.

Bitcoin wyprzedzi dolara i stanie się wspólną walutą świata

Przypomnijmy także, że to nie pierwszy raz, kiedy CEO Twittera wypowiada się pozytywnie na temat BTC. Już w drugiej połowie marca br. przyznał on bowiem, iż wierzy, że wciągu najbliższej dekady (a może nawet szybciej) Bitcoin może stać się wiodącą walutą świata.

“Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to bitcoin” – powiedział wówczas Dorsey, dodając, że nastąpi to prawdopodobnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat, a być może nawet jeszcze szybciej. Jego zdaniem globalna “zmiana” w kierunku kryptowaluty może nastąpić wcześniej niż 2028 roku.

Twitter potwierdza ban na kryptoreklamy

Zgoła odmienne zdanie na ten temat ma natomiast promotor Bitcoin Cash, Roger Ver który wierzy, że pewnego dnia to BCH wyprzedzi BTC, aby stać się najcenniejszą walutą kryptograficzną na świecie. Zakłada on jednak, że nim do tego dojdzie, to Ethereum jako pierwsze wyprzedzi Bitcoina i stanie się największą (pod względem kapitalizacji) kryptowalutą na świecie.

“Widzę, że to się dzieje, i uważam, że to nieuchronne” – powiedział Ver. “Ethereum może wyprzedzić BTC do końca roku, a BCH może zrobić to samo przed 2020 rokiem” – dodał.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSEC uruchomiła fałszywą stronę ICO w celu edukowania inwestorów
Następny artykułSberbank przeprowadza pierwszą w Rosji emisję obligacji w oparciu o inteligentne kontrakty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here