Naga MarketsKristo Kaarmann, współzałożyciel i dyrektor generalny TransferWise, firmy dostarczającej globalne usługi przekazów pieniężnych stwierdził, że kryptowaluty nie są elastyczne na tyle, by można je było powszechnie stosować.

Temat kryptowalut został poruszony przez Kaarmanna podczas konferencji Money 2020 w Amsterdamie,, gdzie rozmawiał z Arjunem Kharpalem z CNBC. Dodał przy tym, że ekscytujące byłoby, gdyby ludzie z czasem używali kryptowalut w celu kupowania produktów codziennego użytku.

TransferWise ostatnio do swojej oferty wprowadził funta egipskiego. Jak mówił Kaarmann, z tą walutą da się zrobić więcej niż z niektórymi kryptowalutami.Podczas gdy branża usług finansowych oraz inwestorzy przywoływali potencjał kryptowalut do globalnego użytku, wciąż istnieją problemy z giełdami, zmiennością, a także powiązaniem ich z nielegalnymi działaniami, które podkopały wartość kryptowalut.

Podczas tej samej konferencji, TransferWise ogłosił partnerstwo z francuską grupą bankową BPCE. W ramach współpracy TransferWise ma świadczyć usługi klientom grupy bankowej. Obecnie blisko 3 miliony użytkowników transferuje każdego miesiąca 2 miliardy euro używając do tego TransferWise.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here