Naga Marketsoszust w kajdankachCoinFlux to popularna w Rumunii platforma do handlu kryptowalutami. W zeszłym tygodniu doszło do aresztowania jej CEO. Vlad Nistor został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy oraz szereg innych przestępstw. Stany Zjednoczone wystąpiły o jego ekstradycję. Giełda kryptowalutowa została już zamknięta, o czym informowali na Twitterze zaniepokojeni użytkownicy. Ich fundusze są jednak bezpieczne.

CoinFlux bez dostępu do własnej platformy

CoinFlux opublikował na portalu Medium.com informację dotyczącą problemów z dostępem do platformy, przez co giełda nie może napisać oświadczenia w tradycyjny sposób.

„Kolejną nieprzyjemną konsekwencją trwającego śledztwa jest fakt, że straciliśmy dostęp do niektórych części naszej platformy. Nie możemy wysłać oświadczenia przez normalne kanały komunikacyjne – naszą stronę oraz wiadomości e-mail. Mamy nadzieję odzyskać kontrolę w ciągu kilku najbliższych dni”.

Obecnie pracownicy CoinFlux pracują nad odzyskaniem Bitcoinów i innych kryptowalut zgromadzonych na giełdzie. Następnie muszą określić, co robić dalej. Z legalnego punktu widzenia, nie mają obecnie pozwolenia na dokonywania jakiejkolwiek wymiany walut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Praca nad zwrotem środków klientom

W sobotę pojawiło się kolejne oświadczenie, z którego wynika, że giełda współpracuje teraz z instytucją finansową, która zarządza jej rachunkami bankowymi. Celem jest zwrot funduszy klientom platformy. Tekst jest nieco dziwnie sformułowany, ponieważ sugeruje, że to bank posiada informacje na temat bilansów kont otwartych w CoinFlux, podczas gdy takie dane są z pewnością przechowywane przez samą giełdę.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób ani kiedy fundusze mają powrócić na portfele użytkowników giełdy. Od czwartku nikt nie ma dostępu do platformy, nawet jej twórcy. To nie pierwszy przypadek działalności kryminalnej w wykonaniu szefów giełd kryptowalutowych, podobna sytuacja miała miejsce z CEO India Bitconnect oraz OKEx.

Sprawa przeciwko Vladowi Nistorowi dotyczy działalności rumuńskich oszustów w latach 2014-15. Jest on oskarżony o pomoc oszustom w praniu ukradzionych funduszy. Tradycyjną gotówkę wymieniał przestępcom na kryptowaluty. Nie wiadomo, na jaką skalę były to działania, ale skoro zainteresowali się nim Amerykanie, to kwota oszustwa może być znacząca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here