Naga MarketsCEO Ripple, Brad GarlinghouseBrad Garlinghouse, CEO Ripple, wezwał amerykańskie organy regulacyjne do skorzystania z potencjału kryptowalut. Uważa, że USA ryzykują utratę globalnej dominacji finansowej.

  • CEO Ripple uważa, że USA mogą przegrać rywalizację z Chinami właśnie przez ignorowanie kryptowalut.
  • Dotąd jednak nadal USA nie wykonały żadnego kroku, by wyemitować cyfrowego dolara.

CEO Ripple apeluje do władz

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, wezwał amerykańskie organy regulacyjne, by „przyspieszyły rozwój walut cyfrowych”, aby nie pozostały w tyle za Chinami.

Te artykuły również Cię zainteresują
W tweecie opublikowanym 26 maja Garlinghouse ostrzega, że ​​„pozostanie z samozadowoleniem faktycznie nas cofa”, cytując artykuł sugerujący, że długo reklamowana cyfrowa waluta banku centralnego w Chinach (CBDC) może potencjalnie zakończyć dominację dolara jako globalnej waluty rezerwowej. Dominacja polityczna USA zależy z kolei od dawna od statusu ich waluty.

Dziwne podejście USA

USA faktycznie były przez lata kojarzone jako centrum innowacji na świecie. Przypieczętowały to w erze dot-comów. Teraz jednak elity z Waszyngtonu jakby zupełnie o  tym zapomniały. Gdy Pekin od paru lat pracuje nad cyfrowym juanem i obecnie prace te są finalizowane, USA nie robią w tym kierunku niemal nic.

W czasie prac dot. ustawy antykryzysowej brano pod uwagę emisję cyfrowego dolara, ale pomysł ten nie wyszedł poza teorię. Zupełnie jakby urzędnicy oraz politycy bali się rozpocząć choćby testy tego typu systemu.

Coś jest na rzeczy, co zauważają eksperci JPMorgan.

– Nie ma kraju, który może więcej stracić z powodu destrukcyjnego potencjału waluty cyfrowej, niż Stany Zjednoczone – twierdzą Josh Younger, szef JPMorgan ds. strategii stóp procentowych, i główny ekonomista banku Michael Feroli.

Dotąd sugerowano jedynie, że zdigitalizowany dolar miałby powstać na bazie technologii Ethereum. Inna plotka sugerowała, że fundamentem mogłaby się stać specjalna platforma Visa do emisji cyfrowych walut fiat.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here