TMS


Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple jest przekonany, że już w najbliższej przyszłości dziesiątki banków będą korzystać z ich rozwiązania zwanego jako xRapid. To technologia, która umożliwia transgraniczne transakcje pieniężne pomiędzy bankami w sposób szybszy i tańszy, niż pozwala na to obecny system finansowy. Opiera się on na łańcuchu blokowym, technologii, która leży u podstaw wielu kryptowalut.


Firma posiada szereg różnych produktów opartych na technologii blockchain. Jednym z nich jest xCurrent, który jest obecnie używany przez wiele banków, w tym przez Santander. Zasadniczo rozwiązanie to sprawia, że proces sprawdzania informacji wymaganych do przyspieszenia transakcji jest znacznie szybszy i nie wymaga kryptokurrency do działania.

xRapid to natomiast produkt skierowany do instytucji, które prowadzą działalność na rynkach wschodzących. Wpłaty na rynki wschodzące często wymagają prefinansowania rachunków w walucie lokalnej na całym świecie, co oznacza wysokie koszty płynności – wyjaśnia Ripple na swojej stronie internetowej. Pieniądze zostaną wysłane do systemu xRapid, przeliczone na XRP, aby szybciej przeprowadzić je przez produkt Ripple’a, a następnie przeliczone z powrotem na dowolną walutę, która jest wymagana na drugim końcu (czyt. u adresata płatności).

Zobacz także: Nowy symbol dla XRP by odróżnić się od Ripple

Ponieważ transakcje z wykorzystaniem XRP trwają ok. 4 sekund, wykorzystanie tego rozwiązania mogłoby w znaczący sposób przyspieszyć proces przelewów na rynki wschodzące. Niektóre firmy, takie jak Western Union i Moneygram, już wykorzystują xRapid, ale żadna z nich nie zrezygnowała jeszcze w pełni z dotychczasowych, tradycyjnych rozwiązań.

Brad Garlinghouse, prezes Ripple, powiedział jednak, że do końca 2019 roku spodziewa się, iż z rozwiązania tego skorzysta wiele dużych instytucji.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułElimen E-VN1 – polski, ultralekki samochód wchodzi do sprzedaży
Następny artykułWietnam chce blokady kopalni kryptowalutowych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here