Naga MarketsCEO Ripple, Brada Garlinghouse’a, czeka proces w amerykańskim sądzie.To już kolejna rozprawa w krótkim odcinku czasu, jaką wytoczono przeciwko firmie odpowiedzialnej za jedną z popularniejszych kryptowalut. We wszystkich chodzi o nieprzestrzeganie prawa dotyczącego papierów wartościowych.


Sprawa dotyczy oszustw związanych z papierami wartościowymi i została wniesiona co prawda przez prywatnego inwestora XRP przeciwko Ripple Labs, ale w dokumentach złożonych w sądzie wspomina się też o CEO firmy.

Problemy prawne Ripple

To już trzeci raz w przeciągu niecałych dwóch miesięcy, gdy przeciwko właścicielom Ripple Labs jest składany pozew. Są oni oskarżani o to, że zarabiali pieniądze łamiąc państwowe i federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych i wprowadzając odbiorców w błąd poprzez sprzedaż niezarejestrowanych tokenów Ripple (XRP). Oskarżyciele domagają się zwrotu pieniędzy i odszkodowań.

Powód zarzuca w tym wypadku firmie, że zastosowała kilka praktyk manipulacyjnych, które miały napędzić popyt na jej tokeny. Jednym z przykładów, według wspomnianego prywatnego inwestora, było umieszczenie 55 miliardów XRP na zabezpieczonym kryptograficznie rachunku powierniczym. Miało to rzekomo zapewnić pewność podaży tokenów. W tym czasie firma twierdziła jednak, że ​​owa swoista blokada na rachunku została podjęta tylko po to, aby wyeliminować obawy, że token Ripple może zalać rynek. W rzeczywistości działania te wywindowały cenę XRP o około 1000 procent.

Ponadto, 20 miliardów żetonów zostało przekazanych założycielom Ripple Labs i 80 miliardów na rzecz samej firmy. Oskarżyciel zarzuca pozwanym, że osiągali oni ogromne zyski, po cichu sprzedając żetony XRP szerokiej publiczności.

Czym jest Ripple?

Ripple (XRP) to kryptowaluta stworzona przez Ripple Labs, na czele którego stoi Ryan Fugger. Korzenie projektu sięgają 2004 r., gdy Fugger chciał zbudować zdecentralizowany system płatniczy. Ostatecznie udało mu się wprowadzić na rynek RipplePay. Dopiero po 8 latach na bazie swoich doświadczeń stworzył znaną nam dziś kryptowalutę.

Głównym celem Ripple jest wspieranie instytucji finansowych takich jak banki w realizacji szybkich i tanich przelewów międzynarodowych. Przez swoje oficjalne otwarcie się na banki waluta ta wywołuje kontrowersje w środowisku bardziej konserwatywnych inwestorów kryptowalutowych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here