Naga MarketsCEO Ripple, Brad GarlinghouseBrad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, publicznie pochwalił JP Morgan Chase za tworzenie własnego stablecoina.

Podczas konferencji dot. technologi blockchaina, Chamber of Digital Commerce w Waszyngtonie, Garlinghouse powiedział, że to “świetnie” mieć głównych graczy finansowych, takich jak JP Morgan, “pochylających się” nad tematem kryptowalut. Szybko dodał jednak:

“To jedyna miła rzecz, jaką zamierzam powiedzieć na ten temat.” 

Ripple

Ripple, firma Garlinghouse’a, zabiega od dawna o to, by instytucje finansowe, w tym banki, wykorzystywały jej technologię DLT do dokonywania płatności. Zwłaszcza pod kątem jej głównego produktu, czyli tokenu XRP. Token wzbudza od dawna kontrowersje, bowiem co bardziej konserwatywni zwolennicy blockchaina nie uważają go za kryptowalutę. Mimo tego projekt prężnie się rozwija i dziś pod kątem kapitalizacji rynkowej jest na 3. miejscu – po bitcoinie i ethereum. Powstawanie JPM Coina JP Morga może zagrozić pozycji produktu. Szef Ripple zapewne wolałby, by bank po prostu nawiązał współpracę z jego firmą.

Co za bałagan!

Garlinghouse wspominał też, że rozmawiał z kimś z Morgan Stanley o projekcie. W dyskusji ponoć sam zauważył, że bank, który tworzy własnego stablecoina, sporo ryzykuje. Trochę dziwić mogą jednak jego zarzuty o to, że sytuacja, w której każdy bank miałby własny token, byłaby niewłaściwa. W końcu sam działa na rynku kryptowalut, gdzie niemal każdy startup generuje dziś swój token.

Mimo wszystko CEO Ripple już wcześniej krytykował sam pomysł  e-tokenów emitowanych przez  banki argumentując to tym, że takie projekty są błędne i nieuchronnie doprowadzą nas do “jeszcze bardziej rozdrobnionego krajobrazu walutowego niż ten, który mamy dzisiaj”.

“Jeśli banki różnych grup aktywów cyfrowych chcą wzajemnie regulować transakcje, będą musiały tworzyć rynki pomiędzy swoimi unikatowymi cyfrowymi aktywami lub handlować nimi oraz wspólną walutą fiducjarną. Co za bałagan!”  pisał wcześniej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kiedy tylko JP Morgan poinformował o stworzeniu swojego tokena, Garlinghouse komentował sprawę na Twitterze:

“Zgodnie z przewidywaniami, banki zmieniają swoje nastawienie do krypto. Jednak ten projekt JP Morgan nie trafia w sedno – wprowadzenie zamkniętej sieci jest jak uruchomienie AOL po IPO Netscape. 2 lata później i tokeny bankowe w niczym nie pomogą.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here