Naga MarketsCEO Ripple, Brad Garlinghouse
CEO Ripple, Brad Garlinghouse

Na temat tokena jaki zamierza wprowadzić JP Morgan wypowiedział się na Twitterze CEO Ripple, Brad Garlinghouse. Uważa on, że JPM Coin “nie trafia w sedno” krypotwaluty.

We wczorajszym wpisie informowałem o tym, że JP Morgan Chase jako pierwszy z dużych amerykańskich banków zdecydował się wydać swoją własną kryptowalutę. “JPM Coin” posłuży m.in. do natychmiastowego rozliczania płatności między klientami. Próby działań tokena rozpoczną się za kilka miesięcy.

Według Brada Garlinghouse’a. JPM Coin “nie trafia w sedno” kryptowaluty. CEO Ripple uważa, iż błędem jest emitowanie przez banki własnych walut cyfrowych.

Dublowanie tokenów nie jest rozwiązaniem

Kiedy JP Morgan poinformował o wypuszczeniu swojego tokena, Garlinghouse komentował na Twitterze:
“Zgodnie z przewidywaniami, banki zmieniają swoje nastawienie do krypto. Jednak ten projekt JP Morgan nie trafia w sedno – wprowadzenie zamkniętej sieci jest jak uruchomienie AOL po IPO Netscape. 2 lata później i tokeny bankowe w niczym nie pomogą.”

CEO Ripple już wcześniej krytykował pomysł własnościowych tokenów cyfrowych banków argumentując, że takie projekty są błędne i nieuchronnie doprowadziłyby do “jeszcze bardziej rozdrobnionego krajobrazu walutowego niż ten, który mamy dzisiaj”.

“Jeśli banki różnych grup aktywów cyfrowych chcą wzajemnie regulować transakcje, będą musiały tworzyć rynki pomiędzy swoimi unikatowymi cyfrowymi aktywami lub handlować nimi oraz wspólną walutą fiducjarną. Co za bałagan!”  pisał wcześniej Garlinghouse.

Ripple krytykuje, ale też jest krytykowany

Krytyka ze strony dyrektora Ripple nie wywołuje dużego zdziwienia, JPM Coin ma bowiem spełniać funkcje, które już teraz realizuje XRP. Mowa tu w szczególności o płatnościach międzynarodowych. Sam Garlinghouse wspominał z resztą niedawno o planach zastąpienia międzybankowej sieci SWIFT transakcjami w sieci Ripple.

Zobacz również: JP Morgan Chase wypuszcza własną kryptowalutę

Z kolei fińska giełda Coinmotion we wpisie na swoim blogu zarzuca Ripple Labs, iż XRP nie jest kryptowalutą. Wpis ten pojawił się kilka godzin po rozpoczęciu notowań Ripple (XRP) na platformie giełdy.

Główny zarzut wobec XRP mówi o tym, że nie opiera się na tradycyjnym blockchainie i jest mocno scentralizowana w rękach firmy macierzystej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here