Naga MarketsNie od dziś wiadomo, że rynek kryptowalut jest ze sobą silnie skorelowany i pomimo, że w chwili obecnej istnieje ponad 1600 coinów, to wycena większości z nich uzależniona jest od notowań Bitcoina. Mimo to, Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple jest przekonany, że wysoka korelacja pomiędzy cenami BTC i XRP może się skończyć. Jak sugerował w rozmowie z CNBC, katalizatorem tej rozbieżności będzie zrozumienie przez inwestorów, że te projekty różnią się między sobą i każdy z nich ma coś innego do zaoferowania.


“Istnieje bardzo duża korelacja pomiędzy ceną XRP a ceną BTC, ale ostatecznie są to niezależne technologie open source. Jest jeszcze za wcześnie ale z czasem zobaczysz bardziej racjonalny rynek i zachowania, które to odzwierciedlają” – powiedział Garlinghouse CNBC.

Sposób, w jaki Garlinghouse opisuje niezależne przypadki wykorzystania licznych aktywów cyfrowych, jest podobny do sposobu, w jaki opisują je unikalne klasy aktywów na szerszych rynkach finansowych, takich jak akcje, obligacje, towary itp. Gdyby Bitcoiny nie były już przedmiotem obrotu w połączeniu z szerszym rynkiem kryptograficznym, mogłoby to sugerować istnienie oddzielnych klas aktywów pod parasolem kryptowalut.

Garlinghouse uważa także, że ostatecznie zaledwie 1% spośród obecnie istniejących coinów będzie istnieć. Jego zdaniem w ciągu dekady wiele projektów upadnie, gdyż próbują one wyważyć już otwarte drzwi i nie rozwiązują żadnego, istniejącego problemu.

Rynek kryptowalut znajduje się w fazie przedmeczowej

Po niezwykle dynamicznej aprecjacji większości kryptowalut w 2017 roku, początek 2018 r. okazał się prawdziwym zimnym prysznicem. Kapitalizacja całego rynku skurczyła się bowiem z ponad 830 mld USD do zaledwie 335 mld USD obecnie.

Tymczasem pierwszy kwartał 2018 r. był okresem, w którym Ripple rozpoczął działalność w zakresie płatności transgranicznych. Firma ustanowiła nowe rekordy operacyjne, ale moneta XRP, która jest z nią powiązana straciła w tym czasie ponad 86%.

Tymczasem Garlinghouse podkreślił, “to wciąż rodząca się branża, spekulacje na rynku zdominowały działalność handlową. Myślę, że jest to kwestia czasu, aż ludzie lepiej zrozumieją różne przypadki zastosowania.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: EUR/USD musi pokonać 1,1720, aby silniej odreagować
Następny artykułBrak dowodów na manipulacje ‘grubych ryb’ kursem Bitcoina
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here