Naga MarketsDogecoin (DOGE), kryptowaluta oparta na internetowym memie psa Shiba Inu, która została tworzona jako żart w 2013 roku, miała w maju tego roku kapitalizację rynkową sięgającą 88 miliardów dolarów. Dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, uważa, że rosnąca inflacja na świecie daje wiatr w żagle bitcoinowi i całemu sektorowi kryptowalut, ale ostrzega tych, którzy zainwestowali swoje środki w dogecoina. Kurs DOGE/USD kontynuuje spadek w środę wracając na minima poniżej 0,22 USD.

Dogecoin (DOGE) nieatrakcyjny przy długoterminowych inwestycjach

Myślę może nieco kontrowersyjnie, ale nie jestem w pełni przekonany, że dogecoin jest dobry dla rynku kryptowalut – powiedział Garlinghouse podczas moderowanej przez CNBC dyskusji panelowej na wydarzeniu Fintech Abu Dhabi, które wyemitowano we wtorek.Według branżowej witryny internetowej CoinMarketCap, dogecoin jest obecnie dziesiąta co do wielkości cyfrową monetę o wartości rynkowej prawie 30 miliardów dolarów.

CEO Ripple, Brad Garlinghouse
CEO Ripple, Brad Garlinghouse

Został stworzony jako żart, a potem nabrał rozpędu po niektórych wypowiedziach, takich jak Elona Muska. Dogecoin sam w sobie ma pewną dynamikę inflacyjną, która sprawia, że ​​nie chcę do trzymać w portfelu długoterminowym – dodał.

Garlinghouse podkreślił, że rosnąca inflacja przyspieszyła zainteresowanie kryptowalutami i uczyniła bitcoina głównym zabezpieczeniem przed inflacją. Z drugiej strony DOGE nie ma sztywnego limitu całkowitej podaży monet, co odróżnia go od innych znanych kryptowalut.

Na świecie obecnie obserwujemy inflację, której nie widzieliśmy od dziesięcioleci. Ludzie obawiają się posiadania walut fiducjarnych, które mogą być zarówno inflacyjne i dewaluujące w czasie, więc zaczynają sobie zadawać pytania jak mogę trzymać inne aktywa, które nie będą miały takiej samej dynamiki inflacji? – powiedział Garlinghouse.

Bitcoin (BTC) utrzymuje się poniżej 60 000 USD

Bitcoin osiągnął najwyższy w historii poziom prawie 69 000 USD za token na początku listopada. Pomimo spadku poniżej 60 000 USD w ostatnich dniach, jego zwrot od początku roku przewyższał nawet najbardziej tradycyjne zabezpieczenia przed inflacją, takie jak złoto, które jest postrzegane jako ochrona siły nabywczej w okresach utrzymującej się wysokiej inflacji.

Bitcoin ma ogromny rozmach. Myślę, że jeśli cofnąć się i spojrzeć z daleka na całym rynek… to są prawdziwe technologie, które zasadniczo zmieniają sposób działania naszej infrastruktury finansowej i jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego, jak wygląda perspektywa rynku kryptowalut w dłuższej perspektywie – dodał dyrektor XRP.

Największa cyfrowa moneta miała kapitalizację rynkową w wysokości prawie 1,1 biliona dolarów w listopadzie i odnotowała coraz większą akceptacje ze strony instytucji oraz więcej przypadków użycia w świecie rzeczywistym.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: xtb akcje prognozy | comarch kurs akcji | kurs dolars | akcje jsw | forex brokerzy | tauron gpw | kurs forinta w kantorach |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here