Naga MarketsCEO Revolut Nikolay Storonsky
CEO Revolut Nikolay Storonsky

Wczoraj informowaliśmy o strategicznym partnerstwie Revolut i Visa, które przyczyni się do wejścia na 24 nowe rynki i zwiększenia zatrudnienia do 5 tysięcy osób na całym świecie. Dziś natomiast poznaliśmy sposób w jaki Revolut zamierza się rozwijać. CEO i założyciel Revolut Nik Storonsky w wywiadzie dla LearnBonds.com zdradził jak zamierza w ciągu kilku lat podnieść wycenę firmy do poziomu 10 miliardów dolarów. Jak na razie Revolut zwiększa przychody, jednakże odnotowuje stratę netto.

Podczas wywiadu Storonsky mówił o wyzwaniach, przed którymi stoi Revolut. Wyjaśnił, że firma pracuje nad znalezieniem najlepszych kandydatów, którzy dołączyliby do niej i zaspokoili obecne potrzeby związane z rozwojem. „Każdy rynek, na który wchodzimy, przedstawia nam także nowe i interesujące przeszkody, dlatego ekspansja i dostosowywanie się do nowych rynków to kolejne ekscytujące wyzwanie” – powiedział Storonsky.

Koncentracja na doświadczeniach finansowych klientów

Revolut rozwija się od 2015 roku, kiedy został wypuszczony na rynek. Od tego czasu firma stała się nowym konkurentem dla banków i tradycyjnych instytucji finansowych. Ponieważ popyt na nowe produkty i usługi finansowe stale rośnie, podażą za tym wycena firmy.

W ciągu zaledwie kilku lat, jeśli firma utrzyma tempo wzrostu, Revolut może przekroczyć wycenę 10 miliardów dolarów. „Myślę, że w pewnym momencie tak się stanie i mamy nadzieję, że z czasem przekroczymy wycenę w wysokości 10 miliardów dolarów. Trudno byłoby określić, kiedy możemy osiągnąć tę liczbę, ale spodziewam się, że może to nastąpić w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedział Storonsky dla LearnBonds.

Zobacz też: Revolut planuje ekspansję wraz z Visa, zatrudni 3,5 tysiąca pracowników

Mówił dalej, że nie koncentrują się na byciu najcenniejszą firmą fintechową, ale chcą oferować klientom na całym świecie najlepsze możliwe doświadczenia finansowe. Storonsky wyjaśnił, że Revolut buduje solidne procedury zarządzania, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu klientów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma wyznaczyła kilku ekspertów z różnych dziedzin w celu wzmocnienia zespołu zarządzającego.

Przyszłość Revoluta

Jeśli chodzi o przyszłość firmy, Storonsky oświadczył, że będzie nadal zatrudniać wspaniałych ludzi na całym świecie i rozszerzać działalność na nowe regiony i rynki. Ponadto pracują również nad tym, by zapewnić klientom najlepszą jakość usług finansowych.

Oprócz tego, firma pracuje nad tym, by utrzymać swój wykładniczy wzrost i dążyć do rentowności. Storonsky zakończył rozmowę, mówiąc o interakcji między tradycyjnymi bankami a pretendentami do tego miana:
„Wiele tradycyjnych banków na całym świecie zawodzi, ponieważ nie oferuje efektywnych platform technologicznych, nie integruje właściwie danych klientów w celu uzyskania lepszych sugestii i nie obsługuje klientów z wystarczającą inteligencją uczenia maszynowego wbudowaną w proces”.

Zobacz tez: Revolut zwiększa przychody o 354%. Strata netto na poziomie 32,8 mln GBP

Według LearnBonds wycena w wysokości 10 miliardów dolarów może potencjalnie umieścić Revolut na liście 100 najlepszych banków pod względem kapitalizacji rynkowej. Na przykład Barclays Pcl jest obecnie 64. największym bankiem o kapitalizacji rynkowej wynoszącej 28 mld USD. Tymczasem gigant bankowy HSBC Holding zajmuje 7. pozycję z wyceną rynkową na poziomie 144 miliardów dolarów. Jednocześnie Barclays był w stanie zarobić 2,8 miliarda dolarów w ubiegłym roku. Jeśli Revolut chce być wyceniany na 10 miliardów dolarów, musiałby zarabiać 1 miliard dolarów rocznie. Obecnie Revolut nadal pozostaje nierentowną firmą.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here