Naga MarketsTimes Square NASDAQ Billboard. Autor: Nakashi

Overstock to spółka oferująca swoim klientom możliwość zakupu mebli, artykułów dekoracyjnych czy wyposażenia mieszkania i ogrodu. To również jedna z pierwszych, dużych spółek umożliwiająca swoim klientom zapłatę kryptowalutami za fizyczne dobra. Jak wynika z dokumentów amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, CEO Overstock właśnie sprzedaż 10% swoich udziałów w firmie. 


Nie martwcie się, wciąż pozostaję w grze (…) w przeciągu kilku dni ponownie zainwestuję te pieniądze w dwa kolejne projekty powiązane z Overstock oraz Medici Ventures – uspokaja akcjonariuszy i opinię publiczną Patrick Byrne, CEO Overstock.

Zgodnie z raportem SEC, który muszą uzupełniać wszyscy akcjonariusze posiadający znaczny udział w spółkach giełdowych, Byrne sprzedał pod koniec minionego tygodnia akcje swojej spółki warte przeszło 15,8 mln dolarów. Prezes kontynuował sprzedaż również w trakcie poniedziałkowej sesji, przez co wartość wszystkich sprzedanych przez niego akcji Overstock przekroczyła $12 mln. W tym samym czasie wycena akcji spółki na giełdowym parkiecie spadła o 12%.

Warte uwagi: Chińska firma kupi 10% udziałów Overstock>>>

W opublikowanym wczoraj liście otwartym do akcjonariuszy Byrne zainsynuował, że sprzedaż akcji związana jest również z kwestiami podatkowymi. Musiałem sprzedać te akcje by sprostać również innym wymaganiom. Jestem rozczarowany faktem, że gdy nadszedł czas bym upłynnił te akcje ich wycena nagle spadła. Ze smutkiem stwierdzam, że w trakcie ostatnich 180 dni korelacja pomiędzy wyceną akcji Overstock, a Bitcoina sięga 85,5% i ponownie przypomnieć wszystkim: nie posiadamy znacznych ilości Bitcoina – czytamy w liście prezesa. Mając na uwadze obserwacje Byrne’a można zaryzykować kupno OSTK, które pozostaje w wyraźnym trendzie spadkowym pod warunkiem, że Bitcoin wybije górą obecną konsolidację w rejonie $6200.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here