TMS


Dokładnie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że CEO Nasdaq, giełdy na której notowane są takie firmy jak Facebook, Google czy Amazon jest otwarta na kryptowaluty. Kierująca Nasdaq od początku 2017 roku Adana Friedman pozostaje optymistycznie nastawiona co do rynku kryptowalut i twierdzi, że zostaną one z nami na dłużej.


Wierzę, że cyfrowe waluty już z nami pozostaną i jest tylko kwestią tego kiedy ta branża dojrzeje – stwierdziła w kwietniowym wywiadzie dla CNBC. Tym razem Friedman poszła jeszcze o krok dalej. Wypowiadając się w najnowszym odcinku podcastu CNN Boss Files dyrektor naczelna Nasdaq przyznała, że kryptowaluta jest “następnym krokiem w przestrzeni pieniądza”, ponieważ “zglobalizowany mechanizm płatności” jest naturalnym rozwiązaniem dla transgranicznej gospodarki cyfrowej.

Równocześnie zaznaczyła także, że jeszcze “za wcześnie, żeby przesądzać”, która konkretnie kryptowaluta lub token zostanie ostatecznie zaakceptowana przez społeczeństwo. Mimo to wyraziła swój optymizm w “pomysł bardziej zglobalizowanego mechanizmu płatności, który jest bardziej wydajny niż to, co mamy dzisiaj, pozwala na transfer pieniędzy pomiędzy krajami i z pewnością wspiera gospodarkę internetową”.

W innym wywiadzie Friedmana pochwalił technologię blockchain, tłumacząc, że “eliminuje ona z systemu duże ryzyko i dlatego sprawia, że banki nie muszą być tak kapitałochłonne. To jest wielka zachęta”. CEO Nasdaq nie spodziewa się jednak, że technologia ta przekształci system finansowy z dnia na dzień. Powiedziała, że przewiduje, iż będzie to następowało stopniowo. “Pierwsze zastosowania łańcucha dostaw będą miały miejsce na rynkach mniej regulowanych, mniej efektywnych i bardziej zindywidualizowanych” – dodała Friedman.

“Myślę, że jest to fascynująca i bardzo dobra technologia. To tylko kwestia upewnienia się, że cała społeczność ją zaakceptuje” – podsumowała.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here