Naga Markets01.29.-mcdonaldsNie jest tajemnicą, że koncern McDonald’s radzi sobie coraz gorzej. Od jakiegoś czasu wpływy spadają, krążą również plotki o problemach strukturalnych firmy. Steve Easterbrook – CEO McDonald’s – zapowiedział dziś wprowadzenie planu, którego celem będzie odbudowa marki.


“Ostatnio nasza działalność była słabe. Liczby nie kłamią. Nie mam zamiaru zwlekać z decyzją o gruntownej restrukturyzacji koncernu” – zapowiedział Easterbrook w wywiadzie telewizyjnym. McDonald’s ma skupić się mocniej na usunięciu zbędnych warstw kadry zarządzającej, większym skupieniu na potrzebach konsumentów oraz szybszym dostosowywaniu się do zmieniających się trendów smakowych.

Sprzedaż w USA spadała przez sześć ostatnich kwartałów, a zyski netto spadły o 15% w ciągu roku. Zdaniem Easterbrooka winę za to częściowo ponosi słaba struktura organizacyjna i niejasno prowadzone rozliczenia wewnątrz firmy. Należy utrzymać wewnętrzną dyscyplinę finansową oraz przyspieszyć procesy decyzyjne. Poza tym restauracje muszą dostarczać klientom jedzenie najwyższej jakości z lepszą obsługą.

McDonald’s zostanie podzielony na cztery segmenty:

  • USA;
  • Międzynarodowe rynki wiodące – Kanada, Australia, Niemcy, Wielka Brytania i Francja;
  • Rynki szybkiego wzrostu – Polska, Włochy, Chiny, Hiszpania, Holandia, Szwajcaria, Rosja i Korea Południowa;
  • Pozostałe kraje.

Koncern ma również zamiar zmienić status ponad 3000 restauracji na franczyzę, co podniesie odsetek franczyzowych lokali z 81% do 90%.

mcdonalds
Akcje McDonald’s nie wskazują na kryzys spółki

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku NZDUSD 4 maja 2015
Następny artykułJP Morgan skupuje srebro
Przemysław Jarząbek redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Absolwent analityki gospodarczej na Uniwersytecie Ekonomicznym, gdzie doskonalił swoje zdolności statystyczne. Od 2014 roku zdobywa szlify na rynku Forex, interesuje się głównie analizą techniczną. Upodobał sobie Ichimoku, swoje zagrania regularnie prezentuje na portalu. Aktualnie pracuje na "nocnej zmianie" - mieszka i pisze z Tajlandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here