Naga MarketsDłoń wkładająca Bitcoina (BTC) do portfelaJesse Powel – założyciel i dyrektor generalny jednej z największych giełd kryptowalutowych, kraken ostrzega inwestorów, aby nie przechowywali swoich funduszy na platformach transakcyjnych. Powel zwraca uwagę, że jednym z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowalut, jest umieszczenie ich w portfelu sprzętowym bądź jakimkolwiek innym portfelu, który pozwala użytkownikowi na zarządzanie własnymi kluczami prytwanymi.


Trzymanie środków na giełdzie to błąd

Każda aplikacja i platforma handlowa, która ma połączenie z internetem, już z natury narażona jest na ataki hakerskie. Największe niebezpieczeństwo w przypadku giełd kryptowalut stanowi fakt, iż to one są w posiadaniu kluczy prywatnych i odpowiadają za bezpieczeństwo funduszy swoich użytkowników. Pozostaje jednak pytanie: czy każda taka platforma posiada odpowiednie zabezpieczenia, by móc skutecznie przeciwdziałać atakom hakerskim? Jak widać, nie każda. Idealnym przykładem może być tutaj zhackowana kilka dni temu nowozelandzka giełda Cryptopia Exchange.

Jeśli haker uzyska dostęp do centralnych serwerów lub wewnętrznego systemu zarządzania giełdą, może wykraść środki użytkowników, informacje prywatne i dane finansowe. To własnie w trosce o bezpieczeństwo inwestorów, CEO giełdy Kraken ostrzega, aby nie przechowywać zbyt wielu środków na portfelach giełd:

“Proszę nie przechowywać na giełdzie więcej monet niż jest to konieczne do aktywnego handlu. Użyj Ledgera lub Trezora.”

Powel zwraca więc uwagę, aby na giełdzie przetrzymywać jedynie środki, które są nam niezbędne do skutecznej spekulacji. Pozostałą część powinniśmy przechowywać w portfelu, do którego mamy pełny dostęp i którego klucze prywatne są w naszym posiadaniu a nie w posiadaniu zewnętrzej firmy jak np. giełda.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCHF/JPY w kanale spadkowym. Gdzie może kierować się po wybiciu? – Analiza dla początkujących
Następny artykułKontrahenci tracą 200 mln USD dziennie w związku z zawieszeniem rządu USA
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

2 KOMENTARZE

  1. Jeżeli ktoś poważnie podchodzi do inwestycji to powinien nauczyć się dywersyfikacji, także w temacie zabezpieczeń swojego kapitału. Jeśli grasz spekulacyjnie to owszem, można trzymać część na giełdzie, ale core swojej inwestycji powinno trzymać się na portfelu fizycznym typu Ledger.

  2. Trąbi się o tym na lewo i prawo, a ludzie i tak trzymają na giełdach. Z lenistwa. Nie chce im się zrobić papierowego portfela, czy kupić sprzętowego. Nie chce im się nawet zainstalować aplikacji na komputerze.

    W przypadku zhakowania jednego konta winę ponosi użytkownik. W przypadku zhakowania całej platformy wina leży po stronie giełdy. Przecież środki klientów powinny być przechowywane na zimnych portfelach i zabezpieczone multipodpisem. Tyle w teorii 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here