Naga MarketsJamie Dimon przemawiaWypowiedź Jamie Dimona o Bitcionie z ubiegłego roku o tym, że “Bitcoin to oszustwo” to prawdopodobnie najbardziej znana wśród inwestorów wypowiedź finansisty. Żeby tego było mało – po niefortunnym sformułowaniu CEO JPMorgan próbował chwilowo tłumaczyć się z wypowiedzi, choć finalnie raczej za sprawą nacisku reszty dyrektorów, niż swojej woli. Jak możemy się domyślić – niewiele w kwestii poglądu Dimona na najpopularniejszą kryptowalutę zmieniło się do dziś.


We wrześniu 2017 roku w środowisku kryptowalutowym aż zawrzało. CEO jednego z największych holdingów finansowych na świecie powiedział wprost, że “Bitcoin to oszustwo”. Przez kolejny czas był to najpopularniejszy cytat wśród już nie tylko portali bezpośrednio związanych z kryptowalutami, ale z całej branży finansowej. Choć Jamie Dimon zwiastował rychły upadek kryptowaluty – od momentu przedstawienia swojego radykalnego stanowiska na temat wirtualnej waluty – ta urosła jeszcze ponad dwukrotnie nim finalnie ceny zanurkowały.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Prezes JPMorgan żałuje, że nazwał Bitcoina bańką, ale…

W tym czasie jedynie możemy sobie wyobrażać frustrację finansisty, kiedy portale powołując się na jego cytat pokazywały coraz to szybsze wzrosty waloru. Dopiero koniec 2017 roku był dla rynku oczyszczeniem i większość kryptowalut straciła większość zdobytej wartości. Jednak, czy pod wpływem czasu i faktu, że prognoza nie była do końca trafiona (w końcu walor podwoił swoją wartość!) zdanie Dimona się zmieniło? Nic z tych rzeczy.

Jamie Dimon: “Bitcoin g**no mnie obchodzi!”

Niedawno CEO JPMorgan przemawiał na konferencji w Axios w Los Angeles – i zapytany o kryptowalutę oraz wcześniejszą próbę zmiany zdania wywoływaną naciskiem reszty dyrektorów po pierwotnej wypowiedzi Dimona – ten stwierdził, że mimo dalszych wzrostów waloru nadal jego zdanie pozostaje niezmienne.

Nigdy nie zmieniłem zdania na temat tego, co powiedziałem. Jedynie czego żałuję to tego, że powiedziałem to na głos – nigdy nie chciałem być “rzecznikiem” prasowym przeciwko bitcoinowi. Naprawdę, Bitcoin g**no mnie obchodzi, w porządku? Sama technologia blockchain jest “prawdziwa”, ale bitcoin nie jest jak reszta walut fiat

Może Cię zainteresować: JPMorgan przyznaje, że kryptowaluty mogą zniszczyć banki

Wieczny krytyk kryptowaluty przez lata używał różnych epitetów, aby przekazać swój pogląd na bitcoina – począwszy od “oszustwa” jakim rzekomo miała być kryptowaluta, jak i “marnotrawstwem czasu”, “bezwartościowym aktywem” oraz “głupią” inwestycją “bez wartości rzeczywistej”.

Co ciekawe jednak w tym wszystkim – jak donosi CCN – JPMorgan, pomimo wrogiego stanowiska Dimona do kryptowaluty, spokojnie zaczął “patrzeć” w rynek walut wirtualnych, posuwając się tak daleko, że w opublikowanych raportach przyznał, że klasa tych aktywów jest mało prawdopodobna, aby całkiem zniknęła – nawet w sektorach bankowych. Warto również dodać, że niedługo po wypowiedziach Dimona – bank JPMorgan sam handlował na kryptowalucie – tylko w formie rodzaju derywatów bazujących na bitcoinie, wykorzystując w ten sposób zmienność waloru.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here