Naga MarketsCEO JPMorgan Jamie Dimon ponownie nieprzychylnie wypowiada się na temat  Bitcoina. Określa kryptowalutę mianem “oszustwa”. Podkreśla, że “nie ma w tym interesu”. Finansista nie może się zdecydować, jaki jest jego ostateczny stosunek do walut cyfrowych.


W sobotę Dimon przemawiał na 25. dorocznej gali Summer Celebration w Aspen Institute. Tematem jego mowy była ogólna sytuacja gospodarki amerykańskiej i jej perspektyw. Jednym z wątków pobocznych były kryptowaluty.

Rządy zakażą kryptowalut?

Stosunek Dimona do walut cyfrowych to opowieść o niechęci przeplatana nićmi pozornej sympatii. Jego ostatnie słowa odbiły się szerokim echem w prasie głównego nurtu i w Internecie. Według Bloomberga, Dimon dalej “sugerował, że rządy mogą przejść do zakazywania  [krypto]walut z powodu braku możliwości ich kontrolowania.”

Love or Hate?

Dimon pojawił się na scenie kryptowalutowej we wrześniu 2017 r., kiedy nazwał Bitcoina “oszustwem”. Później twierdził, że “żałował” doboru słów.

“Nie zaliczałbym tego do kategorii ważnych rzeczy na świecie. Ale nie zamierzam już mówić o bitcoinach”- powiedział dziennikarzom w październiku zeszłego roku.

Starał się dotrzymać słowa. W styczniu pytany przez Cointelegraph o waluty cyfrowe odparł, że “nie może odpowiedzieć”. Dodał jednak, że nie był “sceptykiem” w kwestii kryptowaluty. To ostatnie mogło – w kontekście poprzednich wypowiedzi – zaskakiwać.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W swoim niedawnym wywiadzie opublikowanym w lipcowo-sierpniowym wydaniu Harvard Business Review, Dimon ponownie odmówił komentarza bezpośrednio na temat BTC. Powtórzył: “prawdopodobnie nie powinienem już mówić o kryptowalucie”. W tym samym wywiadzie przyznał, że JPMorgan “testuje” Blockchain i użyje go do wielu rzeczy.

Od tego czasu samo JPMorgan sygnalizowało, że nadal nie ma jednoznacznej opinii o kryptowalutach. Jeden z liderów firmy, Daniel Pinto, w maju powiedział CNBC, że kryptowaluty “są prawdziwe, ale nie w obecnej formie.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here