Naga MarketsWedług deklaracji podatkowej złożonej w zeszłym tygodniu, Sundar Pichai – CEO Google – zarobił w minionym roku nieco ponad 100 mln USD. Większość otrzymał w postaci akcji spółki. Normalnej wypłaty miał “jedynie” 652 tys. USD.


Pichai został CEO Google w sierpniu 2015 roku, stało się to po restrukturyzacji firmy pod nową nazwą Alphabet. Wcześniej zajmował się rozwojem przeglądarki Google Chrome oraz systemu operacyjnego na smartfony – Androida.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sundar_Pichai

Pichai dołączył do Google w 2004 roku jako wiceprezes do spraw rozwoju produktów i od początku zajmował się będącymi jeszcze w zalążku projektami. Miał wtedy zaledwie 32 lata, a jego pozycja w spółce zaczęła szybko się umacniać. W 2008 roku nadzorował uruchomienie przeglądarki Google Chrome, a rok później zajął się pracą nad Androidem.

Pichai cieszy się w Google dużą reputacją. Jest uważany za osobę miłą i przyjazną, powszechnie lubianą w firmie. Nic dziwnego, że jego wybór na pozycję CEO Google został ciepło przyjęty przez pracowników spółki.

google
Kondycja Alphabet (dawne Google) na przestrzeni ostatniego rokuConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here