Naga Markets


Goldman Sachs nie zamierza otwierać instytucjonalnego biura handlu kryptowalutowego (trading desk) pomimo ogromnej ilości plotek sugerujących inaczej. Informację Komitetowi ds. Usług Finansowych przekazał dyrektor generalny Goldman Sachs, David Solomon.


Zobacz również: Goldman: Strach inwestorów umocni akcje o 50%

Goldman odmawia, ale nie chce zamykać się na rynek kryptowalut

W zeszłym roku pojawiły się plotki, jakoby Goldman Sachs rozważał możliwość oferowania opieki nad funduszami kryptowalutowymi w postaci stworzenia kryptowalutowego trading desku.

Jednak podczas ostatniego przesłuchania David Solomon stwierdził, że Goldman nigdy nie miał żadnych konkretnych planów uruchomienia krypto trading desku. Solomon obwiniał Bloomberga za kreowanie plotek na szczycie hossy w grudniu 2017 roku.

Te artykuły Bloomberga nie były prawdziwe. Podobnie jak inne firmy obserwujemy, a także pracujemy nad zrozumieniem rynku kryptowalut w miarę jego rozwoju. Mamy kilku dużych klientów zaangażowanych w rynek wirtualnych walut, ale poza tym nigdy nie mieliśmy planów otwarcia biura kryptowalut – powiedział Solomon.

Solomon dodał, że Goldman Sachs może otworzyć się na rynek kryptowalut w przyszłości, ale teraz nie jest to właściwy czas, ponieważ branża walut cyfrowych jest stosunkowo nowa i obfituje w liczne zmiany, co przyciąga wielu oszustów.

Możemy w pewnym momencie otworzyć biuro. Jednak to dla nas całkiem nowy obszar działania, co wykreowałoby wiele problemów. Branża krypto nie jest przejrzysta z prawnego punktu widzenia, a na dłuższą metę nie jest jasne czy w ogóle inwestycja w wirtualne waluty będzie opłacalna – dodał.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here