Naga MarketsPrzemawiając podczas konferencji CoinDesk’s Consensus 2018 w Nowym Jorku, Fred Smith, prezes i CEO amerykańskiego giganta logistycznego FedEx, ponowił swoje zobowiązanie do przyjęcia technologii blockchain jako sposobu na utrzymanie konkurencyjności firmy w szybko zmieniającym się cyfrowym świecie. Jego zdaniem “Blockchain ma potencjał, aby całkowicie zrewolucjonizować to, co znajduje się za granicą.”


Smith wyjaśnił, że jednym z głównych problemów, z jakimi boryka się branża logistyczna i transportowa, jest “ogromna ilość tarć” w logistyce transgranicznej, ponieważ w różnych krajach obowiązują różne standardy, przepisy i terminologie.

“W przypadku przesyłek transgranicznych zaufanie jest prawnym wymogiem dotyczącym każdej transakcji. Dzięki blockchain po raz pierwszy istnieje możliwość, aby udostępnić informacje wszystkim.”

W związku z tym, szef firmy FedEx pochwalił “łańcuch dostaw”, który blockchain może wnieść do całej branży logistycznej.

Warto również przypomnieć, że FedEx już w lutym tego roku dołączył do organizacji Blockchain in Transportation Alliance (BiTA) w celu zbadania wraz z innymi partnerami z branży logistycznej potencjalnych zastosowań technologii blockchain. W tym samym czasie firma uruchomiła również program pilotażowy w celu ustalenia, jakie dane byłyby potrzebne w rozproszonej księdze głównej, aby ułatwić spory pomiędzy klientami wysyłającymi i odbierającymi towary za pośrednictwem FedEx. Gigant spedycyjny chce również wykorzystać blockchain do przechowywania swoich rekordów.

Mówiąc o tym, jak ważne jest dotrzymywanie kroku czasom, w których działa firma, Smith doszedł do wniosku, że “jeśli nie korzystasz z najnowszych technologii, na pewno zostaniesz w tyle. Jeśli nie chcesz korzystać z nowych technologii, takich jak Internet rzeczy i blockchain, aby stawić czoła tym nowym zagrożeniom, być może w pewnym momencie subtelnie […] zamierzasz wyginąć”.

Wiceprezes ds. informatyki i usług informacyjnych w firmie FedEx, Robert Carter powiedział, że “zastosowanie tych rozwiązań do przechowywania informacji (…) ma zasadnicze znaczenie dla aspektu informacyjnego. Działamy na tej płaszczyźnie pomiędzy światem fizycznym a cyfrowym”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

HSBC przeprowadził pierwszą na świecie transakcję finansowania handlu przy użyciu technologii blockchain

Warto również przypomnieć, że już wczoraj HSBC Holdings Plc poinformował, że przeprowadził pierwszą na świecie transakcję finansowania handlu przy użyciu technologii blockchain, co jest ważnym krokiem w kierunku zwiększenia wydajności i zmniejszenia liczby błędów w finansowaniu handlu międzynarodowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDynamika polskiego PKB rośnie szybciej niż zakładano
Następny artykułBiałas (TMS): I pojawił się znak
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here