Naga MarketsJohn Cryan, prezes Deutsche Banku

Chciałbym zapewnić, że jestem absolutnie oddany służbie naszemu bankowi i kontynuowaniu ścieżki, którą rozpoczęliśmy trzy lata temu – stwierdza w notatce służbowej CEO Deutsche Bank, John Cryan. Osoby z bliskiego otoczenia najważniejszych osób w banku informują, że obecnie kierujący działaniami DB Cryan może niedługo pożegnać się z swoim stanowiskiem. 


Notatka w której Cryan przypomina o tym jak bardzo dla niego ważna jest praca w Deutsche Bank została rozesłana do pracowników banku jako forma motywacji. Musimy pokazać progres który poczyniliśmy – ma przekazywać dokument.

Nie od dziś wiadomo o chłodnych stosunkach obecnego CEO Deutsche Banku z prezesem rady nadzorczej, Paulem Achletnerem. Informatorzy Bloomberg donoszą, że ten szuka już zastępstwa na miejsce Cryana.

Zmiana lekiem na stagnację? 

Jeden z największych pożyczkodawców w Europie, a nawet na świecie, Deutsche Bank znajduje się w dość trudnej sytuacji. Akcje banku zniżkują od maja 2007 roku, a ostatnie przyspieszenie spadków nastąpiło na początku 2016 roku. Również obecny, 2018 rok nie jest łaskawy dla akcjonariuszy Deutsche Banku, a akcje DB notowane na niemieckim parkiecie potaniały o kolejne 25%. 

DBK dzięki TradingView

Bank wyraźnie ma problemy z powrotem na ścieżkę stabilnego wzrostu – oceniają analitycy i traktują to jako główny powód rosnącej niechęci do obecnego prezesa DB.

Deutsche Bank kontynuuje restrukturyzację swojego działu bankowości inwestycyjnej rozpoczętej na przełomie tego i poprzedniego roku. O pierwszych zwolnieniach informowaliśmy już w lutym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułChiny nakładają cła na amerykańskie produkty
Następny artykułGuten Morgen DAX – poświąteczna luka spadkowa pod 12 tys. pkt.
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here