Naga Marketsdeutschebank_reutersJohn Cryan w opublikowanej we wtorek notatce dla pracowników Deutsche Banku powiedział, że kondycja największej niemieckiej instytucji finansowej jest w najlepszym porządku, a sytuacja spółki na giełdzie to po prostu wynik mylnych decyzji inwestorów wynikających ze zwiększonego niepokoju i niepewności.


W czwartym kwartale Deutsche Bank zanotował stratę w wysokości 7 mld USD, a akcje spółki znajdują się w okolicach historycznego minimum. Po ogłoszeniu niepokojących danych, Cryan przeprowadził trzygodzinną konferencję, podczas której powiedział między innymi, że obecnie wolałby prowadzić bank w stylu Wells Fargo (czyli po prostu stateczny bank detaliczny) niż instytucję rodzaju DB.

Te artykuły również Cię zainteresują
Graj na akcjach – wzrosty i spadki – dzięki TMS

Zmienność w czwartym kwartale uderzyła w przychody większości najważniejszych banków, szczególnie tych znajdujących się w Europie, a klienci mogą Was pytać o to, w jaki sposób ogólna rynkowa niepewności wpływa na Deutsche Bank.

Możecie powiedzieć im, że Deutsche Bank jest solidny jak skała, patrząc na nasz silny kapitał i wskaźniki ryzyka. W poniedziałek wykorzystaliśmy naszą siłę aby zapewnić rynek o naszych zdolnościach i zaangażowaniu do wypłacenia kuponów inwestorom posiadającym nasz kapitał z koszyka Tier 1. To właśnie ten instrument finansowy był największym zmartwieniem rynku.

Zapewnienia Cryana nie zadziałały, wręcz odniosły odwrotny efekt. Wczoraj akcje Deutsche Banku straciły na nowojorskiej giełdzie 7%, a podczas dzisiejszej sesji dotychczas spadły o około 4%. Wygląda na to, ze słowa Cryana zostały uznane za zasłonę dymną mającą przykryć prawdziwe problemy największego banku w Niemczech.

db
W ciągu ostatniego tygodnia Deutsche Bank stracił prawie 10% wartości giełdowej


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here