Naga Markets


Perspektywy rynku kryptowalut były omawiane tak wiele razy, że ciężko dodać coś nowego w tym temacie. Zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy Bitcoina wyrażają swoje opinie. Tym razem w wywiadzie dla Bloomberga wypowiedział się Mark Lamb, CEO CoinFLEX. Jego zdaniem obecna korekta ceny Bitcoina to nic nowego, ma on szansę w przyszłości dołączyć do grona najważniejszych walut.

80% korekty to nic nowego

W wywiadzie udzielonym dla Bloomberga, Lamb mówił o nadejściu rynku niedźwiedzia, a także o sposobie przyjęcia takiej sytuacji przez rynek kryptowalut. Stwierdził, że 80-procentowa korekta, jaka miała miejsce w 2018 roku, nie jest niczym nowym, ponieważ takie zdarzenia są powszechne w na rynku kryptowalut. Dodał:

“Jedną z rzeczy, która wpadła mi w oko w fazie boomu, była czysta nadgorliwość rynku, coś, co ustabilizowało się właśnie teraz. Obecnie branża jest znacznie bardziej skoncentrowana na budowaniu infrastruktury i architektury potrzebnej do propagowania konceptu kryptowalut.”

Bitcoin Futures pomoże kryptowalutom

CEO CoinFLEX zdradził, że głównym celem spółki jest fizyczne rozliczanie kontraktów terminowych na Bitcoin, co ograniczy manipulację i ryzyko. Stwierdził, że jest to koncepcja, która sprawdza się na złocie, ropie, akcjach, a także na kontraktach terminowych rozliczanych w gotówce. Dla Bitcoina byłby to nowy krok w długoterminowym rozwoju.

Lamb skupił się na kluczowym punkcie, który musi być dostarczony inwestorom instytucjonalnym: pewność co do terminu wygaśnięcia kontraktu, a także jego określonej wartości. Dodał także, że użytkownicy nie powinni być ofiarami manipulacji na rynku.

Stwierdził, że skoro kontrakty bitcoinowe będą powiązane z bazowym aktywem, będzie to użyteczne w przypadku komercyjnego hedgingu i zabezpieczenia transakcji Over-the-Counter. Mówiąc o zaletach tej koncepcji, Lamb powiedział, że przejrzystość i powiązania między aktywami stanowią doskonałą podstawę dla legalnego handlu.

Wypowiedział się również o Azji: “Udział rynku azjatyckiego w przestrzeni kryptowalutowej jest obecnie ogromny, zmiana stanu rzeczy nie powinna nastąpić w najbliższym czasie. Blokady regulacyjne w Stanach Zjednoczonych spowolniły postęp, ale widać jego oznaki.

Lamb stwierdził również, że bycie firmą zagraniczną ma swoje zalety, ponieważ pozwala organizacjom obsługiwać rynki na całym świecie, a nie tylko ograniczoną bazę użytkowników. Akcjonariuszem CoinFLEX jest między innymi zwolennik Bitcoin Cash Roger Ver.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here