Naga MarketsPerspektywy rynku kryptowalut były omawiane tak wiele razy, że ciężko dodać coś nowego w tym temacie. Zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy Bitcoina wyrażają swoje opinie. Tym razem w wywiadzie dla Bloomberga wypowiedział się Mark Lamb, CEO CoinFLEX. Jego zdaniem obecna korekta ceny Bitcoina to nic nowego, ma on szansę w przyszłości dołączyć do grona najważniejszych walut.

80% korekty to nic nowego

W wywiadzie udzielonym dla Bloomberga, Lamb mówił o nadejściu rynku niedźwiedzia, a także o sposobie przyjęcia takiej sytuacji przez rynek kryptowalut. Stwierdził, że 80-procentowa korekta, jaka miała miejsce w 2018 roku, nie jest niczym nowym, ponieważ takie zdarzenia są powszechne w na rynku kryptowalut. Dodał:

“Jedną z rzeczy, która wpadła mi w oko w fazie boomu, była czysta nadgorliwość rynku, coś, co ustabilizowało się właśnie teraz. Obecnie branża jest znacznie bardziej skoncentrowana na budowaniu infrastruktury i architektury potrzebnej do propagowania konceptu kryptowalut.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin Futures pomoże kryptowalutom

CEO CoinFLEX zdradził, że głównym celem spółki jest fizyczne rozliczanie kontraktów terminowych na Bitcoin, co ograniczy manipulację i ryzyko. Stwierdził, że jest to koncepcja, która sprawdza się na złocie, ropie, akcjach, a także na kontraktach terminowych rozliczanych w gotówce. Dla Bitcoina byłby to nowy krok w długoterminowym rozwoju.

Lamb skupił się na kluczowym punkcie, który musi być dostarczony inwestorom instytucjonalnym: pewność co do terminu wygaśnięcia kontraktu, a także jego określonej wartości. Dodał także, że użytkownicy nie powinni być ofiarami manipulacji na rynku.

Stwierdził, że skoro kontrakty bitcoinowe będą powiązane z bazowym aktywem, będzie to użyteczne w przypadku komercyjnego hedgingu i zabezpieczenia transakcji Over-the-Counter. Mówiąc o zaletach tej koncepcji, Lamb powiedział, że przejrzystość i powiązania między aktywami stanowią doskonałą podstawę dla legalnego handlu.

Wypowiedział się również o Azji: “Udział rynku azjatyckiego w przestrzeni kryptowalutowej jest obecnie ogromny, zmiana stanu rzeczy nie powinna nastąpić w najbliższym czasie. Blokady regulacyjne w Stanach Zjednoczonych spowolniły postęp, ale widać jego oznaki.

Lamb stwierdził również, że bycie firmą zagraniczną ma swoje zalety, ponieważ pozwala organizacjom obsługiwać rynki na całym świecie, a nie tylko ograniczoną bazę użytkowników. Akcjonariuszem CoinFLEX jest między innymi zwolennik Bitcoin Cash Roger Ver.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here