Naga MarketsBrian Armstrong, współzałożyciel i CEO Coinbase, zakłada fundację charytatywną GiveCrypto.org, która ma zajmować się zbieraniem kryptowalut na cele charytatywne.


O swoim pomyśle Armstrong wspominał już od kilku miesięcy. Wczoraj oficjalnie ogłosił start GiveCrypto.org. Głównym celem organizacji ma być wspieranie ludzi ubogich.

Realny problem i realne rozwiązania

Współzałożyciel giełdy ogłosił, że zakłada organizację non-profit, mającą na celu poprawę sytuacji materialnej najuboższych obywateli krajów, które przechodzą właśnie kryzys finansowy. GiveCrypto.org otwiera się przy tym na współdziałanie z innymi organizacjami pozarządowymi, które mają pomóc w odnajdywaniu potencjalnych odbiorców darowizn.

Jak Armstrong zamierza osiągnąć swój cel? Co oczywiste, zamierza zbierać datki w kryptowalutach. Sam przyznaje, że Bitcoin i Blockchain „stanowią okazję do zapewnienia wolności gospodarczej ludziom na całym świecie” i jak twierdzi nie jest w tym przekonaniu osamotniony.

 Moralny obowiązek

„Wiele osób, które zainwestowały wcześnie w kryptowaluty zrozumiały, że system finansowy może być wydajniejszy, obniżać opłaty i skracać czas transakcji. Dostrzegliśmy [w nich] potencjał, aby tworzyć więcej innowacji z uniwersalną walutą w Internecie.” – opisuje fenomen walut opartych na technologii sieci bloków Armstrong.  Współzałożyciel Coinbase zauważa jednak też pewne patologie świata kryptowalut. Choć wiele osób stało się dzięki cyfrowym walutom bogate w krótkim czasie, nie wszystkie podeszły do tego z odpowiednim szacunkiem. „Koleś w Lambo” stał się wręcz symbolem krypto-milionera, ale jednocześnie nie służy dobremu wizerunkowi Bitcoina. Dlatego Armstrong wraz z ludźmi, z którymi zamierza współpracować, chce pokazać pozytywne sposoby na wykorzystywanie technologii Blockchain. Jak sam przyznaje: „większość ludzi, których szanuję i znam w ekosystemie kryptograficznym, wierzy, że mamy obowiązek pomóc tej technologii dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców.” 

Ekspansja technologii

Armstrong widzi w swojej fundacji sposób na dotarcie z technologią Blockchian do większej liczby osób. Jego zdaniem działania GiveCrypto.org mogą nawet doprowadzić w pewnych miejscach na świecie do powstania krypto-gospodarek opartych już nie na wymianie kryptowalut na waluty fiducjarne, ale transakcjach opartych tylko na walutach blockchainowych i kupowaniu za nie konkretnych produktów. Może być to możliwe zwłaszcza w miejscach na globie, gdzie nie funkcjonują tradycyjne systemu bankowe.

Dziesięć milionów na start

GiveCrypto.com zamierza zebrać 10 milionów dolarów do końca 2018 roku i zwiększyć swoje fundusze do 1 miliarda dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat.

Pierwszych odbiorców fundacja zamierza szukać w krajach rynkach rozwijających się i tych, które przeżywają właśnie kryzysy finansowe.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here