Naga MarketscoinbaseBrian Armstrong, CEO amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase, opublikował wykres, który sugeruje, że część Amerykanów może wykorzystywać swoje czeki od rządu do zakupu kryptowalut.

  • CEO Coinbase sugeruje, że Amerykanie inwestują w czasie kryzysu w BTC.
  • Rząd pompuje teraz gospodarkę swoimi czekami. Każdy obywatel dostaje 1200 USD.

Na Coinbase rośnie liczba depozytów o wartości 1200 USD?

Tweet został opublikowany przez Armstronga 17 kwietnia. Wynika z niego, że liczba depozytów i zakupów wartych 1200 USD ostatnio wzrosła ponad czterokrotnie. Armstrong nie napisał tego wprost, ale jest niemal pewne, że dane dot. Coinbase.

Te artykuły również Cię zainteresują
 

Rząd nieświadomie pompuje rynek kryptowalut?

Przypomnijmy, że władza wysłała do Amerykanów czeki o wartość 1200 USD. Ponadto na każde dziecko rodzice otrzymali po 500 USD. Teraz – jak widać – część obywateli USA zamienia te USD na BTC.

To potrzebna pomoc, ponieważ przez epidemię koronawirusa wiele firm jest zamkniętych, a tym samym spora liczba osób została bez dochodu.

Jak niedawno poinformował też Washington Post, nawet Amerykanie o niskich dochodach, którzy nie składają w ogóle deklaracji podatkowych, mają prawo do otrzymania czeku. Z programu wykluczono tylko – co jest jednak oczywiste – najbogatszych.

Popyt na czeki był tak duży, że serwery niektórych banków nie były w stanie zarządzać transferami pieniędzy i ich systemy nie działały prawidłowo.

Dostęp do pomocy ma około 80 milionów mieszkańców USA.

Wayne Chen – CEO Interlapse i założyciel platformy wirtualnej waluty Coincurve – powiedział niedawno portalowi Cointelegraph, że pakiet stymulacyjny może popchnąć rynek Bitcoinów (BTC) w górę. I chyba miał rację. Dziś za 1 BTC płaci się już 7200 USD. Z kolei Ether zdrożał w ciągu doby ok. 6 proc. i dziś kosztuje już 184 USD. Niektórzy sugerują, że wzrośnie nawet do 300 USD. Inne dane sugeruję, że inwestorzy kupują też kryptowaluty na dłuższy termin.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here